اخبار کار | آتیه کار » با Fog Computing بیشتر آشنا شوید

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

افزایش چابکی در کسب‌ و‌ کار

با Fog Computing بیشتر آشنا شوید

با Fog Computing بیشتر آشنا شوید

پروژه های اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۰ باعث وصل شدن ۳۰ میلیون دستگاه به اینترنت و یکدیگر می شوند. قدرت محاسباتی و ذخیره سازی دستگاه های مرتبط به اینترنت اشیا هر ۱۸ ماه دو برابر می شوند!! اما پهنای باند آنها به همان سرعت پیشرفت نمی کند.

مفهوم Fog computing اشاره به محاسبات غیر متمرکز در edges of the network دارد و مخالف مفهوم محاسبات در دیتاسنترها و به صورت متمرکز می باشد.

زمانی که از Fog computing استفاده می کنیم تنها نتایج محاسبات به فضای cloud فرستاده می شوند اما داده های خام در همان لبه شبکه یا edges قرار دارند و به cloud ارسال نمی شوند.

‏ Fog Computing، شرایطی را برای Cloud فراهم می‌آورد که بتواند تا دو اگزابایت داده‌ی حاصل از IoT در طول روز را مدیریت نماید. علاوه بر آن می توان چالش‌های مربوط به گسترش حجم زیاد داده‌ها، تنوع و سرعت را نیز با پردازش داده‌ها در نزدیک جایی که ایجاد شده‌ و مورد نیاز می‌باشند، حل نمود.

این تکنولوژی با حذف مسير ارسال به Cloud جهت انجام فرآیند تجزیه و تحلیل، موجب تسریع کسب آگاهی و اطلاعات در مورد رویدادها و پاسخ‌دهی سریع به آنها می‌گردد. همچنین با انتقال چندین گیکابایت ترافیک از شبکه اصلی، نیاز به فرآیند پرهزینه‌ی افزایش پهنای باند را از بین برده و از طریق تحلیل داده‌های IoT در داخل همان فضا از این داده‌های حساس محافظت می‌نماید.
در نهایت، سازمان‌هایی که از Fog Computing استفاده می‌کنند، به اطلاعات دقیق‌تر و سریع‌تری دست می‌یابند که موجب افزایش چابکی در کسب‌و‌کار، ارتقای سطح سرویس‌دهی و بهبود امنیت می‌گردد.

@dotDE

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها