اخبار کار | آتیه کار » تاریخچه Subway ساب وی مجموعه ای از رستوران های زنجیره ای آمریکایی

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

استراتژیSubway ‎ ساب وی

تاریخچه Subway ساب وی مجموعه ای از رستوران های زنجیره ای آمریکایی

تاریخچه Subway ساب وی مجموعه ای از رستوران های زنجیره ای آمریکایی

Subway ‎ ساب وی مجموعه ای از رستوران های زنجیره ای آمریکایی است که به روش فرنچایز مدیریت می شود و منوی آن شامل انواع ساندویچ های ساب مارین (نوعی از ساندویچ که با نان های دراز و رول شکل فرانسوی یا ایتالیایی تهیه شده و داخل آنها از انواع محصولات گوشتی، پنیر، سبزیجات و چیزهای متنوع دیگر استفاده می شود و معمولا از وسط به دونیم شده و سرو می شوند) و انواع سالاد است.

این رستوران ها که توسط شرکت داکترز اسوسیتس اداره می گردد یکی از پر سرعت ترین فرنچایزهای دنیا از نظر گسترش و افزایش تعداد شعب است که در حال حاضر بیش از ۳۷۸۸۱ رستوران در حدود ۹۸ کشور دنیا را شامل می شود. این برند از رستوران های زنجیره ای بزرگترین رستوران زنجیره ای تک-برند در دنیا است. دفتر مرکزی این مجموعه در ایالت کانکتیکات و شهر میل فورد ایالات متحد آمریکا واقع شده است و همچنین دراری چندین دفتر مرکزی در قاره های مختلف شامل آمستردام هلند، بریزبن استرالیا، بیروت لبنان، مالزی، سنگاپور، هند است که هر کدام اداره شعب مربوطه را بر عهده دارند.
‎تارخچه و نحوه شروع فعالیت ساب وی بر می گردد به سال ۱۹۶۵٫ در آن سال شخصی به نام فرد دولوکا مبلغ ۱۰۰۰ دلار از دوست خود پیتر باک قرض گرفت تا یک رستوران ساندویچ در شهر بریج پورت ایالت کانکتیکات باز کند. آنها پس از شروع کار و حدود یک سال بعد شرکت داکترز اسوسیتز را شکل داند تا بتوانند در قالب فرنچایز به توسعه رستوران خود بپردازند. نام داکترز اسوسیتز برای شرکت به این دلیل انتخاب شد که هدف بلند مدت دولوکا این بود که بتواند پول کافی درآورد تا بتواند وارد مدرسه پزشکی شود و همچنین شریک آن پیتر باک بتواند دکتری خود را در رشته فیزیک کسب کند و به همین دلیل این دو نام شرکت خود را داکترز اسوسیتز که به معنی دکتران همکار می باشد انتخاب کردند.

‎در سال ۱۹۶۸ نام رستوران ساندویچ دو شریک به ساب وی تغییر یافت و اولین شعبه ساب وی که در خارج از ایالات متحد آمریکا افتتاح شد در سال ۱۹۸۴ و در کشور بحرین بود. مجموعه رستوران های زنجیره ای ساب وی از سال ۲۰۰۷ در مجله آنترپرنر (کارآفرین) در لیست ۵۰۰ فرنچایز موفق قرار دارد.این مجموعه توانسته در سال ۲۰۱۲ رتبه ۲ این مجله را کسب کند و همچنین به عنوان دومین فرنچایزی که به سرعت در حال توسعه است معرفی شود. همچنین در سال ۲۰۱۱ به عنوان دوست داشتنی ترین فست فود زنجیره ای در آمریکا توسط شرکت آمپلیکیت معرفی شده است که نتیجه تحقیق در شبکه های اجتماعی و نظر کاربران درباره فست فود هاست. این مجموعه در پایان سال ۲۰۱۰ به بزرگترین فست فود زنجیره ای در جهان با ۳۳۷۴۹ شعبه تبدیل شد که در آن سال ۱۰۱۲ شعبه بیشتر از مک دونالد داشت ولی کما کان از نظر درآمد مکدونالد پیشتاز بود.

@dotDE

مطالب مرتبط:


3 ديدگاه

  1. تور گروهی گفت:

    بهترین وبسایتی که تاحالا
    دیدم.ازتون متشکرم

  2. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  3. dunro.com گفت:

    اقا خیلی وبسایتتون عالیه

یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها