اخبار کار | آتیه کار » ⁠⁣تسهیلات ویژه دولت آلمان برای تشويق خانواده ها به فرزندآوری!

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

فرزندآوری در اروپا

⁠⁣تسهیلات ویژه دولت آلمان برای تشويق خانواده ها به فرزندآوری!

⁠⁣تسهیلات ویژه دولت آلمان برای تشويق خانواده ها به فرزندآوری!

دولت فدرال آلمان چند سالی است طرحی برای جوان‌سازی جمعیت این کشور اجرا می‌کند که در آن مزایایی برای خانواده‌ها در نظر گرفته است.

دولت در قبال تولد هر کودک به خانواده‌های آلمانی و مقیم آلمان از ۱۹۰ تا ۲۲۱ یورو در ماه (معادل۳.۲ تا ۳.۷ میلیون تومان) پرداخت می‌کند.این کمک هزینه تا سن ۱۸ سالگی ادامه دارد، البته در صورت ادامه تحصیل فرزندان تا سن ۲۵ سالگی نیز می تواند ادامه می‌یابد.

البته دریافت این کمک هزینه در صورتی ادامه می‌یابد که فرزندان به کاروزری یا کار پاره وقت یا دائم اشتغال نداشته باشند که در این صورت این کمک هزینه قطع می‌شود؛ یعنی اگر در ازای کاری که انجام می‌دهند وجهی دریافت کنند کمک هزینه دولتی قطع خواهد شد.

بعد از تولد فرزند، والدین می‌توانند از ۱۴ ماه مرخصی بهره‌مند شوند، یا یکی از والدین از این ۱۴ ماه استفاده می‌کند و یا هر دو نفر، این زمان را به شکلی که مطلبوشان باشد بین خودشان تقسیم می‌کنند.

در زمان استقاده والدین از مرخصی، دولت ۶۵ درصد حقوق فردی که در مرخصی به سر می‌برد را به وی می‌پردازد.
دولت تا ۲ سال مبلغ ۳۰۰ یورو (معادل پنج میلیون و صد هزار تومان) در ماه به خانواده‌ها تحت عنوان هزینه بزرگ‌کردن نوزاد می‌پردازد.

به ازای فرزند اول ۱۹۰ یورو، برای فرزند دوم ۱۹۶ یورو و برای فرزند سوم و بیشتر ۲۲۱ یورو کمک هزینه در ماه برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.
برای فرزندان والدینی که کارمند دولت محسوب می‌شوند مبلغ ۱۰۰ یورو نیز به کمک هزینه قبلی افزوده می‌شود؛ یعنی اگر خانواده‌ای با یک فرزند را در نظر بگیریم دولت به این خانواده ۱۹۰+۱۰۰ یورو در ماه کمک هزینه اعطا می‌کند.

اداره مالیات دولت فدرال آلمان بر اساس شماره شناسایی مالیاتی کودک این وجه را به شماره حساب کودک واریز می‌کند تا خانواده‌ها از آن برای مخارج وی در دوران نوزادی تا نوجوانی و جوانی استفاده کنند.

یک جوان ۲۱ ساله که در حال حاضر این کمک هزینه را دریافت می‌کند می‌گوید: از آنجایی که پدر من کارمند دولت است کمک هزینه‌ای که در ماه میگیرم نزدیک ۳۰۰ یورو است و این مبلغ برای تمامی مخارج من در ماه کافی است.

جدیدا هم یک کمک بلاعوض دیگه اضافه شده بنام Baukindergeld. به ازای هربچه ۱۲۰۰۰ یورو بابت کمک هزینه خرید یا ساخت خانه طی مدت ۱۰ سال پرداخت می شود.(سالیانه ۱۲۰۰ یورو).

هر کسی که در آلمان اقامت داره و بچه زیر ۱۸ سال داره، می تونه به Familieankasse شهر مراجعه کنه(بعضی شهرها اینترنتی هم میشه)، کپی کارت اقامت های والدین و فرزندان و یک فرم داره که پر می کنید و می فرستید و از تاریخ ملده بچه، یک قرارداد کیندرگلد براتون ارسال میشه و ماهانه در حدود ۲۰۰€ بازای هربچه،یارانه به حسابتون واریز میشه.

جالب اینجاست که همه خانواده های آلمانی، چه پولدار و چه بی پول این پول رو میگیرن و برای بچه ها خرج میکنن. ۲۰۰ یورو پول خوب و کافی برای مخارج یک ماه یک بچه هست.

سهند بهنام

کانال تلگرامی @dotDE

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها