اخبار کار | آتیه کار » اپلیکیشن چشمانت را در اختیارم بگذار!

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

Be My Eyes

اپلیکیشن چشمانت را در اختیارم بگذار!

اپلیکیشن چشمانت را در اختیارم بگذار!

چند ثانیه چشماتون رو ببندید و به این فکر کنید که دیگه هیچ یک از زیبایی های اطرافتون رو نمی تونید ببینید. هیچوقت! نه صورت عزیزانتون و نه هیچ تصویری. وحشتناکه، نه؟ کنار این احساس ترس و دلشوره، فکر کنید که خیلی از کارهای روزمره هم بدون بودن یکنفر کنارتون، امکان پذیر نیست.

بگذریم، نمیخوام این حس بد رو حتی برای چند لحظه تجریه کنید. فقط اینو گفتم که بهتون بگم الان که سالم هستید، بد نیست برای شکر این نعمت هم که شده، دقایقی از زندگیتون رو برای کمک به نابینایان کنار بگذارید. شاید هفته‌ای ۳ دقیقه!

نابینایان بر خلاف ‌تصور ما، با کارهای روزانه خودشون به خوبی کنار میان. از عبور از خیابون گرفته تا تحصیل و انجام مشاغل مختلف و گاها تخصصی. اما گاهی اوقات بعضی از ساده ترین کارها، چالشی بزرگ براشون محسوب میشه. مثل انتخاب یک دارو، انتخاب و برداشتن یه مدرک برای یک جلسه، خرید یک هدیه برای یک دوست و …

اپلیکیشن Be My Eyes طراحی شده تا چشمان شما رو برای لحظاتی به افراد نابینا قرض بده. در واقع نابینایان هنگامی که در شرایطی قرار بگیرند که احتیاج به کمک یک فرد بینا داشته باشند، میتونن از این برنامه استفاده کنند. به محض اینکه درخواست یک فرد نابینا به برنامه فرستاده بشه، از میان داوطلبین آنلاین، یکی برای کمک انتخاب میشه. در مرحله بعد داوطلب باید از طریق دوربین فرد نابینا شرایط محیط رو براش توضیح بده و به نوعی نقش چشمان اون فرد رو بازی کنه.

الان که این متن رو براتون مینویسم ۹۵،۹۸۱ نابینا و ۱،۶۵۳،۷۳۳ داوطلب با بیش از ۱۸۰ زبان دنیا عضو این اپلیکیشن هستند. من هم یکیشون. باور کنید با چند دقیقه کمک به یک انسان در طول هفته و یا ماه، حس خیلی بهتری به زندگی پیدا میکنید و شاید هم دوستان جدیدی پیدا کردید. موفق باشید.

@dotDE

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها