اخبار کار | آتیه کار » بهترین سایت های خرید ماشین دست دوم در آلمان + راهنمای خرید

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

خرید خودرو

بهترین سایت های خرید ماشین دست دوم در آلمان + راهنمای خرید

بهترین سایت های خرید ماشین دست دوم در آلمان + راهنمای خرید

اگر شما جزء افرادی هستید که تازه در آلمان گواهینامه گرفته اید حتما در نظر دارید بزودی برای خود ماشین خریداری کنید و با توجه به اینکه تنوع سایت های اینترنتی خرید و فروش ماشین دست دوم در آلمان بسیار زیاد است

در این مطلب سعی میکنیم بهترین سایت های خرید و فروش ماشین دست دوم در آلمان را برای شما معرفی کنیم این مطلب از سایت خبری-تحلیلی n-tv ترجمه شده است که بر اساس بررسی های خود بهترین های خرید و فروش ماشین دست دوم در آلمان را معرفی کرده است.

در بررسی انجام شده, هشت سایت خرید و فروش ماشین دست دوم Gebrauchtwagen در آلمان مدنظر بوده اند که دوتای آنها با نمره “خیلی خوب” , یکی از آنها با نمره “خوب” , دو تای دیگر نمره “متوسط” و دو تای آخر نمره “ضعیف” گرفته اند.

قابل ذکر است که تعداد سایت های خرید و فروش ماشین دست دوم در آلمان به مراتب بیشتر هستند ولی همه آنها از نظر کارشناسانی که این بررسی را انجام داده اند قابل قبول و بهینه برای کاربران نیستند. بسیاری از سایت ها کاربرپسند نیستند یا آگهی ها به روز نیستند و یا اینکه کاربر را به سایت های بزرگتر ارجاع میدهند.

و اما نتیجه بررسی بهترین خرید و فروش ماشین دست دوم در آلمان

بهترین سایت های خرید و فروش ماشین دست دوم در آلمان به ترتیب رنک:

Mobile.de
Autoscout24.de
Auto.de
Gebrauchtwagen.de
Automobile.de
Pkw.de
Motoso.de

نکات مهم بهنگام خرید ماشین دست دوم در آلمان

حال که شما ماشین موردعلاقه و مناسب خود در آلمان را پیداکرده اید و برای بازدید از آن با فروشنده قرارگذاشته اید لازم است هنگام خرید و بعد از آن به نکات زیر دقت نمایید .این موارد توسط کارشناسان توصیه شده اند تا مشکلات پس از خرید ماشین در آلمان گریبانگیر شما نشوند.

۱٫ بررسی وضعیت فنی و ظاهری ماشین
حتما فردی را که آشنایی به مکانیکی ماشین دارد با خود ببرید, در صورت نداشتن این امکان سعی کنید فروشنده را متقاعد کنید که ماشین را برای تست پیش یک تعمیرگاه ماشین Autowerkstatt یا ADAC ببرید. هزینه چکاپ ماشین کارکرده(Gebrauchtwagenuntersuchung)در ADAC یا DEKRA حدود ۶۰ تا ۱۰۰ یورو می باشد. در تعمیرگاه های شخصی می توان با ۳۰ یورو این کار ار انجام داد.
با ماشین برانید Probefahrt سعی کنید به صدا و حرکت فرمان و ترمز دقت کنید.
ماشین را با دقت بررسی کنید وضعیت ظاهری, اثرات تصادف, چرخهای زمستانی و تابستانی ویدک و …

ADAC چیست ؟

آ.د.آ.سی بزرگترین کلوب ارائه خدمات امداد خودرو در اروپاست. با عضویت در این کلوب و با پرداخت سالیانه ۴۹ یورو می توان از خدمات رایگان آن نظیر تعمیرات سطحی, حمل ماشین تا تعمیرگاه, اسکان سرنشینان آن در هتل و … بهره برید. با عضویت ویژه ADAC و پرداخت ۸۹ یورو در سال این خدمات در کل اروپا به شما ارائه می شود.

۲٫ مدارک ماشین را چک کنید

۱٫گواهی معاینه فنی Tüv ماشین که در آلمان برای ماشین های دست دوم ۲ سال و برای ماشین های نو ۳ سال اعتبار دارد و هزینه آن حدود ۱۰۰ یورو است. توف Tüv در آلمان شامل دو معاینه می شود یکی معاینه اصلی ماشین یا HU = Hauptuntersuchung و دیگری معاینه آلایندگی ماشین AU = Abgassuntersuchung که این دو برگه را باید از فروشنده دریافت کرد. اگر گزاش را با دقت بخوانید در گزارش توف Tüv عیوبی(GM= Geringe Mängel)ذکر شده که هر چند اساسی نیستند ولی مطالعه آنها دید بهتری نسبت به وضعیت ماشین به شما می دهد و اینکه داشتن توف Tüv به تنهایی برای یک ماشین تضمین کننده سلامت آن نیست.

۲٫کارت ماشین (Zulassungsbescheinigung Teil I( Fahrzeugschein

۳٫سند ماشین ( Zulassungsbescheinigung Teil II (Fahrzeugbrief

۴٫دفترچه چکاپ یا تعمیرات ماشین Serviceheft (در صورت داشتن)

۵٫کتابچه راهنمای کارکرد ماشین Bedienungsanleitung

۳٫ انعقاد قرارداد خرید ماشین در آلمان
پس از رضایت از وضعیت فنی و ظاهری ماشین حتما قرارداد بنویسید. نوشتن قرارداد در آلمان الزام آور نیست ولی توصیه میشود حتما اینکار انجام شود. قرارداد Kaufvertrag فقط بین خریدار و فروشنده انجام میشود و در برخلاف ایران در دفتررسمی ثبت نمی شود.( طبق قانون آلمان داشتن سند ماشین Fahrzeugbrief برای ثابت کردن مالکیت ماشین کافی است) قرارداد خرید ماشین در آلمان را می توان از سایت ADAC که در زیر آورده ایم دانلود کنید.

توجه کنید که بهنگام نوشتن قرارداد مشخصات ماشین را از روی کارت ماشین و و مشخصات فروشنده را از روی کارت شناسایی فروشنده وارد کنید. چون احتمال اینکه مشخصات صاحب ماشین که روی کارت یا سند ماشین ثبت شده است مربوط به مالک قبلی آن باشد و مالک فعلی آن را ثبت Anmelden نکرده باشد.

نمونه قرارداد خرید ماشین
https://www.adac.de/_mmm/pdf/Kaufvertrag_priv_priv_2015_V2_33300_187147.pdf

۴٫ بیمه کردن ماشین در آلمان
پس از عقد قرارداد خرید ماشین لازم است ماشین را بیمه کرد. سه نوع بیمه ماشین در آلمان وجود دارد:

۱٫بیمه شخص ثالث ماشین Kfz-Haftpflichtversicherung در صورت تصادف فقط هزینه تعمیرات ماشین یا سایر هزینه های طرف مقابل را متقبل می شود.

۲٫بیمه بدنه محدود Teilkasko که بیشتر مربوط به مواردی نظیر دزدی, سوانح طبیعی و غیره می باشد.

۳٫بیمه بدنه کامل Vollkasko که هزینه تعمیرات ماشین شما را هم بهنگام تصادف متقبل می شود.

-لازم به ذکر است در آلمان فقط بیمه شخص ثالث Haftpflichtversicherung اجباری است بهمین دلیل بعد از خرید ماشین باید سریعا برای دریافت بیمه شخص ثالث ماشین اقدام کنید . چون بدون بیمه شخص ثالث ماشین نمی توانید آنرا ثبت نمایید. اینکار را می توانید بصورت آنلاین انجام دهید و در اسرع وقت یک شماره بیمه eVB-Nummer= die elektronische Versicherungsbestätigung برای شما ایمیل میشود که بهنگام ثبت کردن ماشین ارائه می دهید.

-هزینه بیمه ماشین در آلمان بستگی به زمان دریافت گواهینامه و سن و تعداد افرادی که قرار است بیمه بشوند دارد. دوستانی که گواهینامه ایران داشته و اینجا تبدیل کرده اند می توان با ارائه آن به شرکت بیمه از تخفیف برخوردار شوند. شرکت های بیمه زیاد هستند مثلا HUK-COBURG , AXA,GOTHAERکه از بزرگترین ها هستند. شما میتوانید در Check24 یا TopTarif خدمات و قیمت آنها را با هم مقایسه کنید. دقت کنید که عبارت Selbstbeteiligung در بیمه ها به این معناست که این مقدار را شما بهنگام تصادف شخصا پرداخت خواهید کرد که با تیک زدن آن هزینه بیمه به مقدار زیادی پایین می آید.

-دقت کنید که بیمه شما شامل Schutzbrief هم بشود .

Schutzbrief برای وقتی است که شما بدلیل خرابی یا تصادف در خیابان یا جاده گیرافتاده اید و نیازدارید ماشین شما به تعمیرگاه برده شود. Schutzbrief بعضا حتی امکان اسکان سرنشینان ماشین را هم داراست. لازم است بدانید که هزینه یدک ماشین در آلمان ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو است ولی هزینه Schutzbrief فقط سالیانه ۱۰ یورو است. البته همانطور که در بالا اشاره شد, ADAC هم با سالیانه حداقل ۵۰ یورو این خدمات را به شکل بهتری ارائه میدهد ولی در صورت داشتن Schutzbrief از بیمه نیازی به ADAC نخواهید داشت.

۵٫ ثبت ماشین در آلمان
برای ثبت ماشین باید با تعیین وقت قبلی به یکی از مراکز KFZ-Zulassungsstelle مراجعه کنید مثلا Verkehrsamt شهرتان. با همراه داشتن کارت شناسایی, گواهینامه, گواهی اقامت Meldebescheinigung, شماره بیمه شخص ثالث و مدارک ماشین می توانید ماشین را به نام خود ثبت کنید. بهنگام ثبت ماشین از شما خواسته میشه یک پلاک بخرید و پس ببرید که هزینه پلاک از ۱۳ تا ۳۵ یورو بسته به نزدیکی مغازه به محل ثبت ماشین متغیراست. هزینه ثبت ماشین هم به تنهایی حدود ۳۵ یورو است به عبارتی ثبت ماشین در آلمان حدود ۵۰ یورو هزینه دارد. در محل ثبت ماشین از شما درخواست می شود برای برداشت مالیات ماشین Kfz-Steu­er از حساب بانکیتان فرمی پرکنید که بعد از مدتی از حسابتان کم شده و تاییده آن برایتان پست می شود.

برای محاسبه مالیات ماشین می توانید از اینجا اقدام کنید:
https://www.kfz-steuercheck.de/kfz-steuer-rechner/

۶٫ بهنگام رانندگی با ماشین در آلمان حتما موارد زیر را همراه داشته باشید

جعبه کمک های اولیه Erste Hilfe Kasten
مثلث تاشو (تابلوی احتیاط) Warndreieck

جلیقه ایمنی Warnwesten
گواهینامه
کارت ماشین (Zulassungsbescheinigung Teil I( Fahrzeugschein
گزارش Tüv

*اکیدا توصیه می شود که سند ماشین ( Zulassungsbescheinigung Teil II (Fahrzeugbrief را هیچ وقت همراه خود نداشته باشید و در خانه نگه دارید.

سهند بهنام . کارآفرین و مشاور

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها