اخبار کار | آتیه کار » تیپ های شخصیتی که بیشترین و کمترین میزان درآمد را دارند

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

رابطه تیپ شخصیتی و میزان درآمد

تیپ های شخصیتی که بیشترین و کمترین میزان درآمد را دارند

تیپ های شخصیتی که بیشترین و کمترین میزان درآمد را دارند

عوامل مختلفی از جمله میزان تحصیلات، شغل، محل کار، مهارت های حرفه ای و توانایی مذاکره روی میزان کسب درآمد افراد تأثیر گذارند. اما تنها عامل تاثیرگذاری که از کنترل شما خارج است تیپ شخصیتی شماست.

بر اساس تست تعیین تیپ شخصیتی Myers – Brigg كلا ١٦ نوع تیپ شخصیتی متفاوت وجود دارد.

سایت ارزیابی شغلی (Career Assessment) اینفوگرفی را در رابطه با میزان کسب درآمد تیپ های شخصیتی متفاوت ارائه داده است.
قبل از ملاحظه نمودار مربوط به میزان متوسط درآمد برای هر تیپ شخصیتی به علائم اختصاری بیان کننده چهار معیار کلی برای تعیین تیپ های شخصیتی دقت کنید:
درون گرا (I) – برون گرا (E)
شمی (N) – حسی (S)
احساسی (F) – فکری (T)
ملاحظه کننده (P) – داوری کننده(J)

افراد دارای تیپ شخصیتی ENTJ که به طور ذاتی از قدرت مدیریت بالایی برخوردارند، به طور متوسط بیشترین میزان درآمد را کسب می کنند. آنها قادر به طراحی خوب برنامه های کوتاه-مدت و بلند-مدت هستند. به خوبی اطلاعات را مورد بررسی قرار داده و به راه حل هایی نوین برای حل مشکلات دست می یابند. آنها تمام اطلاعات را از لحاظ منطقی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند تا قادر به تصمیم گیری درست شوند.آنها به علت تمایل به برونگرایی راحت تر قادر به برقراری ارتباطات اجتماعی و شرکت در گروه های بزرگ تر اجتماعی هستند.

تلفیق این ویژگی های اخلاقی باعث می شود تا این افراد از برقراری ارتباط های موثر برای ایجاد فرصت های مدیریتی بهره ببرند که اکثر مواقع این فرصت های مدیریتی به کسب بالاترین میزان درآمد منجر می شود.

در طرف مقابل افراد دارای تیپ شخصیتی INFP، افراد درونگرایی هستند که تمایل کمتری به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران دارند. این ویژگی رفتاری باعث می شود تا فرصت برقراری ارتباط با افرادی را از دست دهند که ممکن است آنها را به سمت کسب درامد بالاتر راهنمایی و هدایت کنند. در دنیایی که ” افرادی که می شناسید” مهم تر از “چیزهایی که می دانید” هستند ، این گونه روابط از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

این گونه افراد تمایل به انجام مشاغلی را دارند که از انعطاف و آزادی فردی بیشتری برخوردارند تا بدین وسیله راحت تر قادر به ابراز خلاقیت های فردی باشند. به همین خاطر بسیاری از افراد دارای تیپ شخصیتی INFP تمایل بیشتری به سمت موسیقی، هنر و نویسندگی دارند. متاسفانه به دلیل میزان درآمد پایین حاصل از این شغل ها، این افراد پول زیادی بدست نمی آورند. این افراد در زمان تصمیم گیری شخصاٌ تمام جوانب را مورد بررسی قرار می دهند. آنها به تاثیری که تصمیم آنها ممکن است روی دیگران بگذارد به خوبی فکر می کنند و سعی دارند تا هماهنگی بیشتری در محیط برقرار کنند. این نوع طرز تفکر مشکلی ایجاد نمی کند، فقط از شرایطی شغلی که ممکن است آنها را مجبور به اتخاذ تصمیماتی منطقی کند که به ضرر دیگران تمام می شود دوری می جویند.

وقتی تمام این موارد را در نظر بگیرید، مشخص می شود که این دسته افراد معمولا به طور ذاتی کمتر سراغ موقعیت هایی شغلی پردرآمد می روند.
توجه داشته باشید که آمار ارائه شده در مورد متوسط درآمد افراد است و به این معنی نیست که شما به عنوان فردی با تیپ شخصیتی INFP قادر به برخورداری از زندگی عالی نیستید

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها