اخبار کار | آتیه کار » ده رسم جالب از آداب غذا خوردن در اروپا و روسیه

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

تشریفات

ده رسم جالب از آداب غذا خوردن در اروپا و روسیه

ده رسم جالب از آداب غذا خوردن در اروپا و روسیه

رسوم جالب و  قابل توجه آداب غذا خوردن مردم سایر کشورها مورد توجه افرادی قرار می گیرد که قصد دارند برای مهاجرت به این کشورها برنامه ریزی و اقدام نمایند . در این مطلب به بررسی ده رسم جالب از این آداب در اروپا و روسیه می پردازیم

در اسپانیا، فرانسه و ایتالیا سریع غذا نخورید

وعده‎های غذایی که در این کشورها به همراه دوستان و همکاران میل می‎کنید، ممکن است تا سه ساعت و حتی بیشتر طول بکشد. در این کشورها مرسوم است که پس از پایان غذا چای و قهوه بنوشند و با هم گفتگو کنند. پس هیچ عجله‌ای برای تمام کردن غذا نداشته باشید، چون اصلا مودبانه نیست.

در فرانسه، آلمان، اسپانیا و پرتغال می‎توانید آب سفارش دهید

به خاطر داشته باشید که در بیشتر کشورهای اروپایی فقط در صورتی که آب سفارش دهید، برای شما روی میز سرو می‎شود و رایگان نیست. اگر بودجه‌ی شما محدود است، می‎توانید آب لوله‌کشی سفارش دهید؛ ولی این کار نشانه‎ی خساست شما است.

در آلمان و فرانسه رومیزی را تمیز نگه دارید

در فرانسه ابتدا میزبان باید دستمال را باز کند و روی پاهایش قرار بدهد، سپس شما اجازه دارید این کار را تکرار کنید. در آلمان مچاله کردن دستمال و قرار دادن آن روی صندلی مودبانه نیست. پس هر زمان که قصد ندارید از آن استفاده کنید، دستمال را تا کنید و سمت چپ بشقاب غذا قرار بدهید.

در اسپانیا با سوپ آب ننوشید

نوشیدن آب در حالت معمول در اسپانیا متداول است، ولی همراه شدن آن با برخی غذاها تابو است. خصوصا بین نسل‎های قدیمی‌تر و شهرهای کوچک این عادت بیشتر رواج دارد. اعتقاد سنتی آن‎ها بر این مبنا است که نوشیدن آب همراه با سوپ موجب دل درد شما می‎شود. اگر تشنه هستید، از نوشیدنی‎های دیگر استفاده کنید.

در فرانسه نان را روی میز قرار دهید

برخلاف خیلی از کشورها، در فرانسه نان را بدون ظرف روی میز و بالای بشقاب غذا قرار می‎دهند. بهتر است نان به سمت بالا قرار بگیرد، چون در غیر اینصورت نشانه‎ی بدشانسی است. نانواها معمولا نانی که برای جلاد محله کنار می‌گذاشتند را رو به پایین قرار می‌دادند. به علاوه مهم نیست چقدر گرسنه باشید، نان به عنوان پیش غذا سرو نمی‎شود و باید آن را همراه با غذای اصلی میل کنید. هیچ وقت نان را گاز نزنید، ابتدا آن را با دست تکه کنید و بعد در دهان قرار بدهید.

در ایتالیا پنیر اضافی درخواست نکنید

در خیلی از کشورها پیشخدمت‎ها مدام از شما می‎پرسند که پنیر اضافی میل دارید یا خیر. ولی در ایتالیا نباید به هر غذایی پنیر پارمسان اضافه کنید. در ایتالیا خیلی از غذاها با پنیر پکورینو تهیه می شود و درخواست پنیر اضافی به این معنی است که شما از طعم غذایی که سفارش داده‎اید، راضی نیستید. پس هنگام میل کردن غذای دریایی پنیر سفارش ندهید.

در آلمان و فرانسه کاهو را نبرید

مهم نیست سبزیجات سالاد شما چقدر بزرگ هستند؛ این قانون را به خاطر داشته باشید: کاهو را تا کنید یا با چنگال تکه کنید، ولی هرگز آن را نبرید! بریدن اجزای سالاد یعنی انتقاد کردن به شیوه‎ای که آشپز آن را تهیه کرده است.

در روسیه نان را هدر ندهید

در همه جای اروپا هدر دادن نان بی‌ادبی محسوب می‌شود، چون نان بخشی از هر وعده‎ی غذایی است. ولی در روسیه مقدار نانی که برای خود برمی‎دارید، اهمیت صدچندان پیدا می‎کند؛ چون عواقب آن شما را به دردسر می‎اندازد. آن‎ها اعتقاد دارند که پس از مرگ مقدار نانی که در طول زندگی هدر داده‎اید، اندازه‌گیری می‎شود و در تصمیم‌گیری برای بهشت رفتن شما تاثیرگذار هستند.

در دانمارک آخرین لقمه غذا را دست نزنید

اگر یک وعده‎ی غذایی را به همراه یکی از دوستان‌تان سفارش داده‎اید آخرین تکه را به تنهایی نخورید. بهتر است باقی‌مانده‎ را نصف کنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که غذا تمام شود

در انگلستان بشقاب سوپ را به سمت مقابل خود کج کنید و ظرف نوشیدنی را به فرد سمت چپ خود بدهید

در انگلستان و اسکاتلند شیوه‌ی درست میل کردن سوپ به این صورت است که باید کاسه را به سمت مقابل خود کج کنید و سپس قاشق را از سمت بیرون پر کنید. سپس قاشق را به سمت دهان خود ببرید و از کناره‌ی آن به آرامی سوپ را میل کنید و بعد از اینکه نوشیدنی ریختید، آن را به فرد سمت چپ خود بدهید تا دست به دست ‎شود.

تهیه و تدوین : سهند بهنام مشاور کارآفرینی

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها