اخبار کار | آتیه کار » آیا هدف ، ربودن اطلاعات کاربران ایرانی در تلگرام است؟!

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

تلگرام

آیا هدف ، ربودن اطلاعات کاربران ایرانی در تلگرام است؟!

آیا هدف ، ربودن اطلاعات کاربران ایرانی در تلگرام است؟!

پژوهشگران اعلام کرده اند تعدادی از شرکت های مفسده جو را کشف کرده اند که به مراقبت بر ترافیک کاربران تلگرام و اینستاگرام از طریق ربودن پروتکل اینترنت آنها اشتغال دارند . به گزارش اسپوتنیک، شهروندان ایرانی از جمله اهداف اصلی این مجرمان سایبری هستند.

گروه امنیت اطلاع رسانی Cisco Talos اعلام کرد این شرکت های مفسده جو از سال ۲۰۱۷ مشغول فعالیت بوده و تلاش میکنند به اطلاعات ۴۰ میلیون کاربر ایرانی در تلگرام دسترسی پیدا کنند.

کارشناسان خاطرنشان میسازند که هکرها با ایجاد صفحات جعلی برای ورود و همچنینی بدافزارهای دارای ظاهر اپلیکیشن های قانونی کاربران را فریب می دهند. به دنبال آن با استفاده از پروتکل اینترنت ترافیک کاربر به دام افتاده تحت کنترل قرار می گیرد.

بر این کار از جمله از نرم افزار تلگرام جعلی استفاده می شود که آنرا می توان با دور زدن منابع رسمی همچون گوگل پلی دانلود کرد. اولین کاری که هکرها می کنند اینست که از طریق تلگرام جعلی فهرست مخاطبان کاربر را به دست می آورند.

علاوه بر این مجرمان فضای مجازی اینستاگرام جعلی را منتشر کردند و از طریق آن ؛ درست به همان شکل ، کاربر به دام افتاده را تحت کنترل کامل خود قرار میدهند. یک روش دیگر ایجاد صفحات جعلی ورود است تا کاربران ناشی فریب خورده و نام کاربری و رمز عبور خود را افشا کنند.

یادآور می شود چندی پیش آقای ساچی، مهندس آمریکایی متوجه شد که نسخه رایانه ای پیام رسان تلگرام مکاتبات کاربر را رمزنگاری نمی کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از BleepingComputer، مهندس آمریکایی در توئیتر خود نوشت:” تلگرام پیام های شما را در بانک حفاظت نشده اطلاعات SQLite نگهداری میکند که من اینبار آنرا به آسانی باز کردم”.

ساچی همچنین عملکرد “گفتگوی محرمانه” در تلگرام را تست کرد و معلوم شد همه پیام ها از جمله پیام های محرمانه وارد یک بانک اطلاعات می شوند و مهندس آمریکایی پس از تغییر نوع گسترش فایل حتی توانست به تصاویر ارسالی در پیام ها دسترسی پیدا کند.

کارشناسان امنیت سایبری در اوایل دسامبر یک آسیب پذیری دیگر در تلگرام پیدا کرده بودند که در رابطه با می توان نشانی های آی پی کاربران را هنگام تلفن کردن آنها از طریق این پیام رسان پیدا کرد.

پیشتر پاول دوروف موسس تلگرام گفت این نقص فقط به درصد اندکی از کاربران لطمه زده است.

منبع متن : اسپوتنیک

منبع عکس : eltiempo.com

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها