اخبار کار | آتیه کار » با حامیان اصلاح فرهنگ کار در نمایشگاه مطبوعات سالهای گذشته 1

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

نمایشگاه مطبوعات

با حامیان اصلاح فرهنگ کار در نمایشگاه مطبوعات سالهای گذشته ۱

با حامیان اصلاح فرهنگ کار در نمایشگاه مطبوعات سالهای گذشته ۱

متاسفانه امسال نمایشگاه مطبوعات برگزار نمی شود . چه خبر بدی ؟! چرا شرکت در نمایشگاه مطبوعات مورد علاقه نویسندگان و فعالان مطبوعاتی است ؟ زیرا در یک مکان و زیر یک سقف ، خانواده بزرگ مطبوعات گرد هم می آیند و تجربیاتشان را به اشتراک می گذارند .

در نمایشگاه مطبوعات شاهد پیوند عجیب بین افکار متفاوت مطبوعاتی بودیم . اگرچه به نظر می رسد ما ایرانیان در مواضع و افکار مربوط به مسائل داخلی کشور دارای اختلافات زیادی باشیم. اما تاریخ نشان داده در برابر هجوم و حمله دشمن خارجی از هیچ حمایت و کوششی در راستای حفظ عزت و افتخار ایران و ایرانیان شریف دریغ نکرده ایم.

نمایشگاه مطبوعات با تمام فراز و نشیب هایش زیبایی های خاص خود را داشت. رقابتهای مطبوعاتی ، تبادل اطلاعات ، دیدن همکاران جدید ، به نمایش گذاشتن توانایی  نویسندگان ، خبرنویسان و عکاسان در چنین مکانی سبب نمایش قدرت مطبوعات و رسانه کشور بود و فقدان آن ، امسال به وضوح دیده شد.

در نمایشگاه مطبوعات سالهای گذشته . شاهد خلق صحنه های زیبایی بودیم .

دیدن جامعه مطبوعاتی کشور با اندیشه ها و افکار متفاوت ، ملاقات نویسندگان ، خبرنگاران ، عکاسان ، پژوهشگران ، اساتید و دانشجویان رشته مطبوعات ؛ همچنین مردم آگاه و حامی قلم و رسانه نشان از اقتدار سیاسی کشور بود. مشاهده صدها غرفه مطبوعاتی و پایگاه خبری از سراسر ایران با اندیشه های متفاوت ، همانند خانواده ای بزرگ زیر یک سقف ، زیبا ، غرورآفرین و تامل برانگیز بود

به یاد دارم سالهای اول کار مطبوعاتی مان به دلیل حمایت دولت از بخش خصوصی توانستیم در نمایشگاه مطبوعات حضور پیدا کنیم . هنوز دو سه ماه از دریافت مجوز پایگاه خبری آتیه کار نمی گذشت . تصمیم گرفتیم در نمایشگاه شرکت کنیم و بتوانیم همکاران مطبوعاتی را ملاقات نموده و از تجربیات خبری شان استفاده کنیم

باعث افتخار پرسنل آتیه کار بود که برای جامعه کار و احیا فرهنگ کار قدم کوچکی بردارند و قصد داشتند در راستای حمایت از صنعت و تولید ایرانی ، نیروی کار و مسائل موجود در فرهنگ کار کشور ، نویسندگان و صاحبنظران را گرد هم آورند . انتظار داشتیم مدیران کشوری و لشکری از خانواده خبری آتیه کار حمایت نمایند.

در ایام برگزاری نمایشگاه با اینکه در کار مطبوعاتی سابقه زیادی نداشتیم و می دانستیم بسیاری از مسئولین حتی نام پایگاه خبری ما را ندیده و نشنیده بودند .

اما از مسئولانی که از روبروی غرفه مان رد می شدند دعوت می کردیم که به احترام فرهنگ کار و جامعه کارگری کشور در غرفه ما حضور بهم رسانند و به رسم یادبود در دفتر مراسماتمان مطلبی بنویسند، سخنی یا پیشنهادی را مطرح نمایند . به پاس حرمت کار ، جامعه کار و فرهنگ کار با روی گشاده و افتخار به غرفه ما می آمدند و همراهی مان می کردند

درسی که میهمانان ما در نمایشگاه مطبوعات به پرسنل آتیه کار دادند این بود که : به تمامی نظرات از هر طیف فکری احترام بگذاریم و در سایه ادب و احترام متقابل همراه با اندیشه های متفاوت به ایران و ایرانی خدمت کنیم.

از آن روزهای خوب به یادگار عکسهایی داریم که یادآور حامیان کشوری ، لشکری ، هنری ، خادمان و حامیان اصلاح فرهنگ کار و اشتغال کشور هستند

با تشکر از همراهی صمیمانه تان با خدمتگزاران و پژوهشگران اصلاح فرهنگ کار و اشتغال کشور

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها