اخبار کار | آتیه کار » وزارت کار در اختیارات استانی طرح های اشتغالزایی دخالت نکند

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

استاندار خوزستان:

وزارت کار در اختیارات استانی طرح های اشتغالزایی دخالت نکند

وزارت کار در اختیارات استانی طرح های اشتغالزایی دخالت نکند

استاندار خوزستان گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نباید در خصوص تایید و یا رد طرح های اشتغالزایی استان خوزستان دخالت کند.

 به گزارش آتیه کار به نقل از  ایرنا، غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال در محل استانداری افزود:تمرکز گرایی یکی از موانع مهم در ارایه تسهیلات اشتغالزایی است و تا وقتی قانون به استان اختیارات داده نباید برای تایید و یا رد طرح های کارآفرینی اجازه بگیریم.
وی با اشاره به رد طرح های اشتغالزایی حوزه ICT خوزستان توسط وزارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیان داشت: اختیار تایید این طرح ها بر اساس قانون به استان ها واگذار شده است.

شریعتی با تاکید بر اینکه اقدام این وزارتخانه نوعی تمرگز گرایی است، گفت:موانع ایجاد شده در مقابل اجرای پروژه های کارآفرینی و اشتغالزایی را باید برطرف کرد.
وی افزود: بانک ملت نیز در حوزه ارایه تسهیلات اشتغال به همین شکل عمل می کند و برای تایید طرح ها از مرکز کسب تکلیف می شود که موضوع از وزیر اقتصاد پیگیری خواهد شد.

** حذف یارانه تسهیلات در صورت اشتغالزا نبودن طرح ها
استاندار خوزستان همچین با تاکید بر اینکه منابع نباید هدر داده شوند،گفت:طرح ها با دقت بررسی شوند تا شاهد ایجاد اشتغال و توسعه در روستاها بودهو از انحراف تسهیلات جلوگیری شود.
وی افزود: وظیفه داریم که از منابع بانکی در ایجاد فرصت های شغلی صیانت کنیم و در صورت هرگونه انحراف، بانک ها یارانه تسهیلات را حذف کنند.
رییس شورای اشتغال خوزستان ادامه داد: میزان اشتغالزایی طرح ها با دقت بررسی می شود و مهمترین شاخص بررسی افراد بیمه شده در تامین اجتماعی هستند.
شریعتی خطاب به دستگاه های عضو شورای اشتغال خوزستان با بیان اینکه بررسی طرح ها باید بر اساس اصول و نظر کارشناسانه باشد، گفت: متولیان با نگاه باز به پروژه ها نگاه کنند و اگر در برخی حوزه ها شناخت و آگاهی ندارند از کارشناسان مربوطه برای رد یا تایید طرح های استعلام کنند.
وی افزود: کارشناسان و کارکنان باید متقاضیان را همراهی کنند تا نتیجه لازم به دست آورند و این وضعیت در خصوص تسهیلات اشتغالزایی حوزه روستایی اهمیت بیشتری دارد.

شریعتی یادآور شد: علاوه بر این بانک ها در بررسی و ارایه تسهیلات به متقاضیان سرعت عمل بیشتری داشته باشند.
گفتنی است؛ با تخصیص نیمی از منابع ۱٫۵میلیارد دلاری صندوق توسعه برای اشتغال کشور، در ۹ماه گذشته ازاجرای طرح، از ۱۲۶هزار و ۵۰۹ طرح ارسال شده به بانک‌ ها،۵۱ هزار و ۴۹۴طرح تایید و تسهیلات به بیش از ۴۵ هزار طرح در سطح کشور پرداخت شد.

کدخبرنگاری۱۸۰۱

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها