اخبار کار | آتیه کار » راهنمای خرید هدیه برای آقایون

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

کادو

راهنمای خرید هدیه برای آقایون

راهنمای خرید هدیه برای آقایون

معمولا خریدن کادو برای آقایون کار ساده ای نیست اما هنگامی که تعطیلات و مراسم نزدیک است معمولا به فکر حل این معما هستیم . چه چیز می توانم به او هدیه بدهم که دوست داشته باشد ؟

اگر همسری دارید که هر چیزی که فکرش را می کنید دارد البته بجز یک لامبورگینی نیم میلیون دلاری ، یا یک برادر که هر روز سرگرمی هایش را تغییر می دهد و یا پدری که به شما می گوید هیچ چیز نمی خواهد برایش بخرید – به ویژه چیزهایی که خیلی دوست می دارد – بنابراین در این شرایط ، تهیه کادوی مورد علاقه هر یک از افراد مذکور ، کار واقعا چالش برانگیزی است .

هرچند هیچ هدیه مناسبی وجود ندارد که به وسیله آن بتوان تمام آقایون را راضی نگه داشت ، اما این ۶ نکته شما را با ذهنیت خرید هدیه آَشنا می کند و به شما کمک می کند هدیه ای را برایشان انتخاب کنید که از ته دل آنرا دوست بدارند .

۱- به کارایی فکر کنید نه به احساساتی که القا می کنند 

پروفسور مارگارت راکر دارای دکترای روانشناسی و متخصص در امور هدایا ، معتقد است که : در روابط میان جنس های مخالف ، باید به این نکته توجه داشت که آقایون تصور می کنند کادو تنها یک مبادله اقتصادی است .

درحالی که ممکن است یک خانم از خانه ای پر از گل رز حیرت زده شود ، یک مرد ، بیشتر از هدیه ای خوشش می آِد که بتواند آنرا نگهداری کرده و از آن استفاده کند . حالا به نظرتان یک جفت دمپایی رو فرشی جدید چطور است .

۲- ببینید چه می خواهد ؟

همانطور که می دانید خانم ها زمانی که کادویی را می خواهند معمولا در لفافه به آن اشاره می کنند و سعی می کنند با اشاره غیر مستقیم توجه آقایون را به سمت آن جلب کنند ، اما آقایون هیچ علاقه ای به انجام این کار ندارند ، آنها دقیقا چیزی را که می خواهند ، به زبان می آورند . به جای اینکه وقت خود را تلف کنید و به دنبال یک سورپرایز برای آها باشید ، فقط چیزی که آنها می خواند را برایشان تهیه کنید و خواهید دید که این مطلب آنها را بیش از پیش خوشحال می کند .

نکته اصلی در اینجا اینست که ببینید او چه می خواهد و همان را برایش تهیه کنید ، نه چیزی که خودتان دوست دارید را بخرید . یا چیزی که فکر می کنید برایش مناسب است .

۳- به علایق او توجه کنید 

ما به دنبال خرید کادویی کاربردی برای آقایون هستیم به همین دلیل باید مطمئن شویم که او به آن علاقه دارد . اگر احساس می کنید به ورزش علاقه دارد ، می توانید برایش بلیط های یک مسابقه ورزشی را که دیگر در بازار موجود نیستند را خریداری کنید و یا وسایل ورزشی خاطره آمیز مثلا توپ فوتبال که عکس تیم قهرمان مورد علاقه اش روی آن حک شده باشد را برایش تهیه کنید . مردی که باغبانی را دوست دارد . یک وسیله باغبانی و یا یک گیاه کمیاب ، او را بیش از پیش خوشحال خواهد کرد . آیا او به تماشای فیلم علاقمند است ؟ شاید برایش دی وی دی پلیر و یا سیستم صوتی دالبی و یا حتی چند تا سی دی و دی وی دی برایش جالب بر از هر وسیله ی دیگری باشد.

۴- از هدایای معمولی پرهیز کنید . 

این قانون همانطور که برای خانم ها کاربرد دارد ، در مورد آقایون نیز صحت دارد بیشتر مردم از جمله آقایون ، هیچ ارزشی برای کادوهای رایج و پیش پا افتاده قائل نیستند.

این قبیل هدایا ، مانند : جوراب و لباس زیر که هر سال به او می دهید به عنوان کادوهایی کم ارزش شناخته می شوند و طرف مقابل احساس می کند که شما برای تهیه آنها هیچ تلاشی نکرده و هیچ زحمتی به خودتان نداده اید ، به گفته راکر همه این نوع کادوها به یک چشم دیده می شوند .

راکر می گوید : اگر هدیه مورد نظر شما ، همان کادویی باشد که در جا رختی نگهداری می کنید می توانید آنرا به هر کسی که می خواهید بدهید و ارزش خاصی نخواهد داشت .

۵- چیز جالبی در آن وجود داشته باشد . 

هر چند تعداد بسیار زیادی از آقایون برای یک کادوی کاربردی ارزش بسیار زیادی قائل می شوند ، یک دست لباس کار جدید ، وسایل باغبانی و … اما اگر بخواهیم کلی صحبت کنیم ، آقایون بیشتر کادویی را دوست می دارند که برایشان جالب باشد .

البته اینجا یک استثنا هم وجود دارد و مربوط می شود به کسانی که دارای درآمد ثابتی هستند و سن و سالی از آنها گذشته ، که در این مورد آنها بیشتر چیزی که در حال حاضر به آن نیاز دارند را ترجیح می دهند .

باید چیزی را پیدا کنید که آقایون از آن استفاده کنند ، اما در عین حال استفاده کردن از آن نیز برایشان جالب باشد هدیه شما نباید چیزی باشد که تنها به درد کار بخورد . برای مثال اگر برای یک خانم جارو برقی بخرید ، مگر اینکه آقا عاشق مکانیکی باشد و شما هم همان جعبه ابزاری را برایش تهیه کنید که مدتها به دنبالش بوده

۶- هدیه متفکرانه بسازید !

آقایون بدشان نمی آید که احساس دوست داشته شدن بکنند . یک هدیه متفکرانه به راحتی می تواند در آنها احساس عشق و پشتیبانی را بیدار کند . اما به راستی چه چیز باعث می شود یک کادو متفکرانه جلوه کند ؟ پیدا کردن چیزی که او دوست می دارد و به آن علاقمند است .

هر چند وقت یکبار هم می توانید کادویی به او هدیه دهید که خودتان برایش درست کرده باشید ، مثل تابلویی که بر روی آن تصویر مورد علاقه اش را نقاشی کرده اید و یا یک جعبه پر از شیرینی های خانگی که دوست می دارد .

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها