اخبار کار | آتیه کار » بهبود رتبه کارآفرینی در کشور و حمایت از کارآفرینان جوان و ایده‌پرداز

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

آغاز هفته جهانی کارآفرینی

بهبود رتبه کارآفرینی در کشور و حمایت از کارآفرینان جوان و ایده‌پرداز

بهبود رتبه کارآفرینی در کشور و حمایت از کارآفرینان جوان و ایده‌پرداز

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بهبود فضای کارآفرینی در کشور خبر داد و گفت: از کارآفرینان جوان و ایده پرداز حمایت خواهیم کرد .


دکتر عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز یکشنبه ۲۰مهر ۱۳۹۷ همزمان با آغاز هفته جهانی کارآفرینی در نشستی که با حضور رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدرضا زالی رییس دانشکده کارآفرینی ،رئیس کانون دانش آموختگان دانشکده کارآفرینی و تاج پور دبیر انجمن علمی دانشجویی دانشکده کارآفرینی برگزار گردید به ایجاد هماهنگی بین بازیگران مختلف حوزه توسعه کارآفرینی را مورد تاکید قرار داد و گفت:

خوشبختانه امسال بازیگران مختلف عرصه کارآفرینی کنار هم آمده‌اند تا هفته جهانی کارآفرینی به صورت مشترک برگزار شود. به طوری که این مراسم هفته آینده با همکاری مشترک دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و ضمن تاکید بر رویکرد ایجاد هماهنگی بین کارآفرینان برگزار می‌شود.

وی در ادامه وضعیت کارآفرینی کشور طی چند سال اخیر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه طی چند سال اخیر اتفاقات خوبی در کشور در حوزه توسعه کارآفرینی افتاده است؛ به طوری که شاخص های جهانی کارآفرینی در ایران بهبود ۱۳ رتبه ای در سال ۲۰۱۸ داشته و در سطح منطقه نیز از رتبه ۱۴ به ۱۱ رسیده ایم و وضعیت‌ بسیار خوبی در سال‌های گذشته در حوزه ایجاد قابلیت کارآفرینی به صورت علمی و اجرایی اتفاق افتاده است که البته اثرات آن را در سطح ملی می‌بینیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین ایجاد مزیت برای کارآفرینان کشور در لایه‌های مختلف را از دیگر برنامه‌های مورد حمایت وزارت کار در این عرصه دانست و گفت: این وزارتخانه در راستای حمایت از کارآفرینان به طور سالیانه حدود ۱۰ نفر را به عنوان کارآفرین برتر انتخاب می‌کند که در این راستا تلاش داریم به ترویج آموزش‌های خود در عرصه کارآفرینی بپردازیم و این آموزش‌ها را که امروزه در بهترین حالت و نوع خود در دانشگاه‌ها متمرکز شده، به صورت عمومی گسترش دهیم.

وی به همکاری دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علوم برای توسعه آموزش‌های کارآفرینی اشاره و خاطرنشان کرد: ما تفاهم‌نامه‌ای با وزارت علوم منعقد کرده و توانستیم آموزش‌های کارآفرینی به صورت عملی و علمی را از مرحله قبل از دبستان شروع کرده و در مرحله دانشگاهی به صورت جدی پیگیری کنیم.

به طوری که دانشجویی از همان ترم ابتدایی ورود به دانشگاه می‌تواند آموزش‌های متناسبی با رشته‌های تحصیلی خود دریافت کند که البته این برنامه در گام اول در سه دانشگاه شروع شده که در نظر داریم این نوع آموزش‌ها را به صورت کلی در دانشگاه‌های دیگر اجرایی کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین بین‌المللی سازی بحث کارآفرینی را از دیگر بحث‌های اساسی عنوان کرد و گفت: این برنامه به منظور ارتقای سطح کارآفرینی در کشور انجام می‌ شود و معتقد هستیم ارائه آموزش محض در این زمینه لزوما کارآیی ندارد بلکه سعی داریم با بین‌المللی سازی این امر کارآفرینان در عرصه‌های جهانی حضور پیدا کنند.

به گفته وی بخش‌ زیادی از برنامه‌های کارآفرینی در مرکز و یا مراکز استان‌های دیگر جریان دارند که وزارتخانه تلاش می‌کند این نوع قابلیت‌ها را گسترش دهد و بین کارآفرینان محلی و ملی اتصال ایجاد شود. در واقع ما دنبال شکل‌گیری یک شبکه ملی کارآفرینی در کشور هستیم.

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها