اخبار کار | آتیه کار » اجلاس حمایت از کالای ایرانی و خدمات ملی

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

گروه بین المللی آتی

اجلاس حمایت از کالای ایرانی و خدمات ملی

اجلاس حمایت از کالای ایرانی و خدمات ملی

آیا تا بحال هنگامی که مشغول توسعه کسب و کارتان بوده اید با تماس بازاریابانی مواجه شده اید که ساعتها وقت شما را گرفته تا راهنمایی تان نمایند برای پیشبرد کارهایتان و موفقیت کسب و کارتان در اجلاس ، همایش و یا سمینار های خاص شرکت کنید

سوال اینجاست چگونه می توان در بین شرکتها ، گروه ها و برگزار کنندگان متعدد اینگونه اجلاسها ، به یک شرکت معتبر اعتماد نمود تا پس از ثبت نام ،  مطمئن باشیم هزینه های اجلاس را به شرکتهای متولی امر سپرده ایم. نه شرکتهایی که به این بهانه نسبت به دریافت مبالغ کلان از شرکتها و سازمانها اقدام می نمایند و ماهها پولهای مردم را در حسابهای بانکی شان می گذارند بدون هیچ خدماتی و با تغییر زمان همایش ، ماهها افراد را معطل می نمایند؟!

به طور مثال برگزاری اجلاسی چون حمایت از کالای ایرانی و خدمات ملی که قرار بود شهریورماه ۱۳۹۷ در سالن همایشهای صدا و سیما برگزار گردد ، و متولی آن ، گروه بین المللی آتی برعهده داشت .

با توجه به انتخاب جالب نام اجلاس در سال تولید ملی و با توجه به اینکه محل برگزاری آن سالن همایشهای صدا و سیما بود. برای شرکتهایی که می خواستند فعالیت خود را معرفی نمایند . به نظر مکان مناسبی بود تا بتوانند از کارها و برنامه هایی که درجهت تولید ملی داشته اند رونمایی کنند و  با همکاران و دلسوزان صنایع و تولیدکنندگان ایرانی آشنا شوند و از این طریق بتوانند در جهت رشد کسب و کار خویش گام موثری بردارند .

نکته قابل توجه اینست که کارکنان گروه بین المللی آتی در زمان بازاریابی و متقاعد نمودن سازمانها جهت شرکت در همایش مذکور بدون هیچ تعللی خواهان واریز تمام وجوه یا بخشی زیادی از هزینه های اجلاس شدندو با توجه به قرارداد فی مابین زمان برگزاری همایش را  شهریور ماه اعلام نمودند.

سایتی طراحی نموده و به تبلیغ همایش پرداختند . هنگامی که زمان برگزاری اجلاس رسید اعلام کردند بنا به دلایل زیاد اجلاس حمایت از کالای ایرانی در آبان ماه برگزار می شود .

شرکتها و سازمانها نیز منتظر برگزاری اجلاس در ماه آبان شدند . در آبان نیز اجلاس حمایت از کالای ایرانی برگزار نشد و همچنان مبالغ دریافتی در حساب متولی برگزار کننده بود. این افراد بدون آنکه تمایلی به بازگشت هزینه ها داشته باشند از شرکتها ، صنایع و تولیدکنندگان خواستند تا برای اسفندماه۹۷ در همایش شرکت نمایند !

بالاخره برخی شرکتها که ماهها پولهایشان را در اختیار این گروه گذاشتند و نه اجلاسی دیدند نه همایشی مستاصل و به اعتراض ، خواهان عودت مبالغشان گردیدند و با واکنش عجیب متولیان اجلاس روبرو می شوند این افراد با امروز و فردا کردن و معرفی همایشهای دیگر سعی داشته تا پولها را عودت ندهند!

سوال اینجاست چگونه می توان از صحت اعتبار اینگونه اجلاسها آگاه شد .

افرادی که از برگزاری اجلاس ناامید شدند به پرس و جو درباره صحت و سقم مجوز گروه بین المللی آتی  پرداختند در این راستا :

به سایتهایی که مجوز این گونه اجلاسها برگزار می شود مراجعه نمودند . متاسفانه صفحه ای وجود نداشت تا بتوانند از صحت و سقم این گونه همایشها و اجلاسها آگاه شوند . تنها به صورت حضوری با صرف وقت زیاد می توانند در مورد مجوز برگزاری اجلاس اطلاعاتی بدست آورند .

از مدیر اجرایی و مسئول برگزار کننده پرسیدم چگونه می توان صحت مجوزتان را جویا شد . پاسخ جالبی مطرح نمود.

او می گوید: به سالن هایی که مسئول برگزاری اینگونه همایشها و اجلاسها هستند مراجعه نمایید . اگر سالن ها تایید کردند این همایش برگزار می شود قطعا مسئول برگزار کننده مجوزهای لازم را اخذ نموده است .

فقدان شفافیت مانع از توسعه کسب و کار می شود

با توجه به اینکه سالهاست دولتمردان از دولت الکترونیکی سخن می گویند .مسئولینی که اینگونه مجوزها را صادر می نمایند قطعا می بایست زیر نظر دولت یا نیروی انتظامی فعالیت نمایند . از دولتمردان این انتظار می رود تا با اجرای کامل دولت الکترونیک و در سایه شفافیت به کسب و کارهای نوپا کمک کنند تا در محیطی امن نسبت به رشد و توسعه کارشان اقدام نمایند.

عدم توجه به اینگونه موارد سبب نارضایتی نهادها و شرکتهای نوپا خواهد شد . امید است شاهد مساله ای جدی را در آینده نزدیک نباشیم.

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها