اخبار کار | آتیه کار » چقدر پول شما را شاد می‌کند و می‌خنداند؟!

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

کمی تأمل

چقدر پول شما را شاد می‌کند و می‌خنداند؟!

چقدر پول شما را شاد می‌کند و می‌خنداند؟!

خندیدن و شاداب بودن از آرزو‌های هر فردی محسوب می‌شود که شاید شبانه روز به دنبال کسب و تجربه آن هستند، که بعضا یا راهی پیدا می‌کنند و یا خیر و یا حتی به دنبال خرید آن هستند.

حال سوالی مطرح می‌شود که با پول شاد و خندان می شوید؟

 

تاثیر خندیدن بر زندگی

از قدیم گفته‌اند خنده بر هر درد بی درمان، دواست. پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: نشانۀ آدمیان بهشتی تبسم همیشگی است.

خندیدن و شوخی باعث می‌شود اصطلاحا از فضای ناخوشایند روحی-روانی بیرون بیایید و مشکلات را برای مدتی هم شده فراموش کنید. باعث می‌شود کمتر قضاوت، شک و انتقاد کنید. موانع و ترس‌ها را برایتان کمرنگ می‌کند و در نهایت باعث می‌شود بتوانید احساساتتان را راحت‌تر به زبان بیاورید.

به علاوه، سطح هورمون استرس هم در بدن افرادی که دائم در حال خندیدن هستند یا پای تماشای برنامه‌های شاد می‌نشینند، بسیار کمتر از سایر افراد خواهدبود، به همین دلیل هم ما بعد از تماشای برنامه‌های شاد، خندیدن یا قرار داشتن در جمع‌های شاد، احساس آرامش درونی و رضایت خاطر می‌کنیم.

معمولا این رضایت خاطر و آرامش خیال در اثر تغییرات هورمونی در بدن، در شرایطی هم که افراد بدون دلیل می‌خندند، ایجاد می‌شود، اما شدت و عمق آن به اندازه‌ای نیست که بتوان آن را با خندیدن‌ها و شادی‌های واقعی مقایسه کرد. از طرف دیگر، خندیدن باعث افزایش ترشح آنتی بادی‌ها در بدن و بالا رفتن قدرت سیستم دفاعی می‌شود. افرادی که قدرت دفاعی بالاتری دارند، کمتر در برابر عوامل بیماری زا تسلیم می‌شوند و از سلامت بالاتری هم برخوردار هستند. بد نیست بدانید تأثیر روانی مثبت خندیدن به اندازه شادی ناشی از خوردن ۲ هزار تکه شکلات در بدن ماست.

کمی تامل؛ چقدر پول شما را شاد می‌کند و می‌خنداند؟!

چقدر پول داشته باشید می‌خندید؟

«شادی را با پول نمی‌توان خرید!» بهتر است از همین امروز، مکالمه‌تان را با هر کسی که این ادعا را مطرح می‌کند، پایان دهید. درست است که پول، تنها عامل شادی‌آور نیست، اما محققان می‌گویند، می‌تواند برکیفیت زندگی، آرامش و خوشحالی صاحبانش تأثیر قابل‌توجهی بگذارد.

به گفته پژوهشگران، اینکه چه میزانی از پول، ضامن شاد زندگی‌کردن است، بسته به موقعیت جغرافیایی، شرایط اجتماعی و ویژگی‌های فردی شما، متفاوت است، اما نمی‌توان این واقعیت را نادیده گرفت که در هر گوشه از جهان، محدودیت‌های مالی و نداشتن پول کافی، شروع برای هجوم‌آوردن غم و هراس به زندگی است.

کمی تامل؛ چقدر پول شما را شاد می‌کند و می‌خنداند؟!

از بین بردن اضطراب اقتصادی

اینکه وقت رفتن به فروشگاه‌های زنجیره‌ای، با اضطراب موجودی کارت‌هایتان را با هم جمع نکنید، می‌تواند بخشی از آرامش و خوشحالی‌تان را تضمین کند.

معنای امنیت مالی، این است که حقوق و دستمزدتان، جوابگوی نیاز‌های اولیه زندگی‌تان باشد و مخارج ضروری و هر ماهه‌تان را بدون اضطراب بتوانید پرداخت کنید.

اگر مستأجر هستید، اما اجاره‌خانه‌تان را به‌راحتی و بدون دغدغه پرداخت می‌کنید، احتمالا خوشحال‌تر از کسی هستید که خانه‌ای برای سکونت دارد، اما نگران پرداخت‌کردن قبض برق یا عوارض سالیانه است.

کمی تامل؛ چقدر پول شما را شاد می‌کند و می‌خنداند؟!

خرید تجربه

اگر پول داشته باشید، می‌توانید تجربیات به‌یاد ماندنی را پشت‌سر بگذارید که به رشد روانی و ذهنی شما کمک می‌کنند.

جهان آدم‌هایی که نگران هزینه سفر نیستند، شادتر و گسترده‌تر است و کسانی که بدون دغدغه مالی بلیت کنسرت می‌خرند، شادتر زندگی می‌کنند.

گذشته از این، پول برای شما فرصت یادگیری مطالب تازه را فراهم می‌کند و احساس خوشایند توانمند و مفید‌بودن را به شما می دهد.

اگر پول کافی نداشته باشید، نمی‌توانید در یک کلاس موسیقی ثبت‌نام کنید و حتی رفتن به باشگاه ورزشی هم برایتان رویا می‌شود.

همین دلایل کافی است تا بدانید در صورت تزریق کمی پول به زندگی فعلی‌تان، می‌توانید خوشحال‌تر باشید.

پول برای شما فرصت یادگیری مطالب تازه را فراهم می‌کند.

کمی تامل؛ چقدر پول شما را شاد می‌کند و می‌خنداند؟!

شریک‌شدن در خوشحالی

اگر بتوانید دیگران را خوشحال کنید، زندگی برایتان خوشایند‌تر می‌شود.

به همین دلیل است که آدم‌های پولداری که پولشان را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، حال بهتری دارند.

محققان می‌گویند، وقتی برای انجام کار خیر و گرفتن دست دیگران پول داشته باشید، خوشحال‌تر می‌شوید.

البته کمک‌کردن به خیریه، تنها راه برای خوشحال‌تر شدن نیست.

اگر شرایط اقتصادی‌تان فرصت کمک‌کردن به خواهر و برادرتان را به شما بدهد هم آرامش و لبخند راهش را به زندگی‌تان باز می‌کند.

خریدن زمان

اگر پول داشته باشید، می‌توانید زمان بیشتری در روز را به کار‌های مورد‌علاقه‌تان اختصاص دهید.

وقتی بتوانید کسی را برای انجام کار‌های منزل استخدام کنید، وقت بیشتری برای کتاب خواندن یا معاشرت با دوستان برایتان می‌ماند و اگر مجبور نباشید به‌خاطر تردد با اتوبوس یک ساعت بیشتر در راه بمانید، می‌توانید بیشتر استراحت کنید و با آرام‌کردن تن‌تان، ذهن خود را هم آرام کنید.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان

کدخبرنگاری۱۸۰۱

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها