اخبار کار | آتیه کار » بررسی قیمت کالاهای اساسی در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

کارگروه تنظیم بازار

بررسی قیمت کالاهای اساسی در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار

بررسی قیمت کالاهای اساسی در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار

در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار که با حضور نمایندگان بخش خصوصی وزارت اقتصاد، گمرک، ‌سازمان برنامه، سازمان حمایت، وزارت‌بهداشت و برخی دستگاه‌ها برگزار شد

به گزارش آتبه کاذ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این کارگروه در زمینه آخرین وضعیت تخصیص و تامین ارز و سطح عمومی قیمت کالاهای اساسی و نیز طرح مصوبه اصلاحی کمیته تنظیم بازار محصولات فولادی به منظور دستورالعمل تنظیم بازار این کالاها بحث شد.

بازنگری در تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی و ارایه گزارش نهایی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان موضوع دیگری بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست با بیان اینکه همه قوانین و مقررات برای شرایط عادی وضع شده‌اند، نه شرایط غیر عادی و تحریم افزود: باید ترتیبی اتخاذ دهیم که مواد و کالاهای اساسی و مورد نیاز عموم مردم برای ترخیص در گمرک معطل نشود و وارد کشور شود و در این زمینه هرگونه موانعی از جمله در حوزه ضوابط ثبت سفارش وجودارد باید برطرف کنیم.

رضا رحمانی تاکید کرد: در این‌گونه موارد محدودیت و مانعی نداریم و مسوولان کشوری هم همسو با ما هستند و می‌توانیم مصوبات راهگشا اتخاذ کنیم.

رحمانی تصریح کرد: هر مانعی برای ورود این‌گونه مواد و تولیدات به کشور وجود دارد باید داخل وزارت صمت حل شود و مواد اولیه به چرخه تولید وارد و تبدیل به کالا شود و نیازهای عموم مردم تامین شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: هر مانعی امروز هست باید برداریم و هر کجا هم مصوبه مورد نیاز وجود دارد اقدام کنیم و این تکلیف امروز ما و همه دستگاه‌های مربوط است.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها