اخبار کار | آتیه کار » تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه و شهرسازی

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

ایران ایر

تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه و شهرسازی

تجمع جمعی از مهمانداران ایران ایر در محل وزارت راه و شهرسازی

جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر صبح امروز در اعتراض به شرایط کاری خود و بی توجهی مدیران این شرکت به درخواست‌های مکرر آنها در طول چند سال گذشته در محل وزارت راه وشهرسازی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، صبح امروز تعدادی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر نسبت به شرایط شغلی و شرایط کاری خود دست به تجمع در مقابل ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی زدند.

طبق گفته یکی از مهمانداران، حتی مشکلات ابتدایی آنها علی رغم اینکه چند سال است که مطرح شده نادیده گرفته می شود. چندین بار این مشکلات به فرزانه شرفبافی، مدیرعامل این شرکت انتقال داده شده است اما اقدامی در جهت حل مشکلات انجام نشده است.

گفته می شودتعدادی از مهمانداران معترض برای گفت‌وگو به حراست وزارت راه و شهرسازی دعوت شدند.

تجمع کنندگان همچنین در بیانیه‌ای اعلام کردند: این صدای رسای جمعیتی مظلوم و محجوب است که سالها در شرایط جنگ تحمیلی وتحریم های ظالمانه جبهه غربی عبری عربی به خدمت در کنار مقاومت مقدس اسلامی مشغول بوده و در این راه اسراء و …جانبازانی نیز دادند تا پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در اهتزاز باشد ولی متاسفانه اکنون سالهاست بخاطر سوء مدیریت مدیران نالایق از حداقل حقوق قانونی خود محروم بوده‌اند. اما این سوء مدیریتها هرگز باعث دلسردی مهمانداران از نظام نخواهد شد و تا آخرین قطره خون خود برای حفظ شجره طیبه انقلاب اسلامی با تمام توان خواهند ایستاد.

در ادامه این بیانیه آمده است: تنها ناامیدی ما همانا ناامیدی از مدیرانی است که سال‌ها و به کرات مشکلات و خواسته‌های به حق جامعه شریف مهمانداران را شنیده اند ولی هیچ اقدامی برای برآورده کردن آن انجام نداده اند و حتی حاضر به ملاقات با ایشان یا نمایندگانشان نشده‌اند.

در این بیانیه تاکید شده است که خواسته‌های این جامعه کاملا قانونی بوده و در اساسنامه ایران ایر تصویبیه دارد ولی هرگز مصوبات خود شرکت نیز برای ما به اجرا در نیامدند تا جایی که این گروه اکنون بیش از هر وقت دیگری از لحاظ معیشتی دچار مشکلات جدی و خانوادگی گردیده‌اند ، چرا که ما اکثرمواقع و به خصوص تعطیلات بخاطر خدمت به هموطنانمان نتوانسته ایم در کنار خانواده بوده و حتی در بیشتر مراسمات شادی و غم خانواده شرکت نداشته ایم و به خاطر نوع شغل خود همیشه باعث نگرانی و تشویش خاطر آنها بوده‌ایم.

در ادامه آمده است: حال با توجه به همه زحمات و صبوری همکاران و انجام وظیفه به نحو احسنت و خیلی بیشتر از وظایف تعریف شده برای این شغل از محضر شما وزارت محترم که همواره از همراهان بی توقع نظام بوده‌اید خواهشمندیم با نگاهی پدرانه نسبت به حل مشکل ما اقدام و دستورات لازم را مبذول فرمائید تا باعث دلگرمی ما شده وهمچون گذشته بتوانیم با تمام نیرو به جنگ تحریمهای ظالمانه رفتم و همواره سربلند از آن عبور کنیم.

مهمترین خواسته های به حق سرمهمانداران و مهمانداران ایران ایر به شرح زیر می‌باشند:

۱ قرار گرفتن شغل مهمانداری در زمره کارهای سخت و زیان آور با توجه به حکم دیوان عدالت اداری و اساسنامه ایران ایر

۲ ارتقای ضریب سختی شرایط محیط کار از ۲۲ درصد به ۴۲ درصد همانند همکاران عملیات

۳ محاسبه حق تضمین پرواز معادل ۲۰ ساعت همانند سایر همکاران واحد عملیات پرواز

۴ اعطای حق مدیریت یا سرپرستی برای سر مهمانداران محترم

۵ بازنگری طرح طبقه بندی سرمهمانداران و مهمانداران

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها