اخبار کار | آتیه کار » اجرای طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در کشور

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

در کارگروه اشتغال شهرستان هریس؛

اجرای طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در کشور

اجرای طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در کشور

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در ۱۰ استان خبر داد.

عیسی منصوری در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان هریس گفت : این طرح در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله نخست آن بررسی و شناسایی مزیت‌ ها و توانمندی‌ های مناطق ، مرحله دوم توانمندسازی و آموزش متقاضیان کار و مرحله سوم وصل کردن شاغلان خانگی به بازارها است.
وی گفت: این طرح در ۱۰ استان کشور در حال اجراست و  آمادگی داریم آن را در آذربایجان شرقی به ویژه در شهرستان های اهر و هریس هم عملیاتی کنیم.
منصوری اصلی ترین مشکل فرش بافان این مناطق را ضعف در بازاریابی دانست و افزود : تولید کنندگان فرش علاوه بر سختی دریافت تسهیلات از نظر بازاریابی هم دچار مشکل هستند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : قوانین کشور به گونه ای است که دیگر قاچاق و واردات پوشاک همانند گذشته صرف نمی کند و بازار پوشاک کشور نسبت به سال های گذشته تفاوت زیادی داشته است و واردات پوشاک به نفع تولیدکنندگان نیست.
منصوری اضافه کرد: امروز کفش تبریز به نشان برتر تبدیل شده و در حال صنعتی شدن است و پیشنهاد می کنیم تا کارگاه های تولید کفش در شهرستان هریس هم راه اندازی شود.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان اینکه قالی بافان هریسی به لحاظ مشکلات نمی توانند با تمام توان در این صنعت فعالیت کنند گفت : رکود در فرش هریس نتیجه افزایش قیمت مواد اولیه و تحریم هاست.
بیت اله عبدالهی افزود : فرش هریس زبان زد خاص و عام است و آذربایجان شرقی را به قطب فرش نفیس کشور و حتی دنیا تبدیل کرده است اما متاسفانه به دلیل تحریمهای ظالمانه دشمنان ، صادرات فرش هریس با مشکلات متعددی مواجه شده است.
وی از تعطیلی شعبه بانک توسعه تعاون شهرستان هریس انتقاد کرد و گفت : بانک توسعه تعاون در هریس شعبه داشت اما متاسفانه به بهانه این که توجیه ندارد تعطیل شده است و کارآفرینان از لحاظ نقدینگی مشکلات زیادی دارند و اگر دولت در شرایط فعلی از کارآفرینان حمایت نکند صنعتگران ورشکسته خواهند شد.

صدا وسیما

کدخبرنگاری۱۸۰۱

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها