اخبار کار | آتیه کار » بارندگی شدید و سیلاب در بسیاری از نقاط ایران

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

سخنگوی وزارت کشور

بارندگی شدید و سیلاب در بسیاری از نقاط ایران

بارندگی شدید و سیلاب در بسیاری از نقاط ایران

سازمان هواشناسی ایران پیش‌بینی کرده که در ۴۸ ساعت آینده بر شدت بارندگی در مناطق جنوب و جنوب غرب ایران افزوده خواهد شد در برخی مناطق میزان بارش به حدود ۴۰۰ میلی‌متر می‌رسد.

بارش‌ها در استان‌های غرب، جنوب غرب، جنوب، مرکز، دامنه‌های زاگرس، سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز قابل ملاحظه است و امروز و فردا (پنجم و ششم فروردین) وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، شرق کردستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، غرب اصفهان، جنوب قم، شمال هرمزگان و جزایر خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.”

با توجه پیش‌بینی وقوع سیلاب در برخی از این مناطق اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ایران در گفت‌وگوی تلفنی با استانداران کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان و خوزستان بر آمادگی لازم برای مقابله با احتمال وقوع سیل تأکید کرد.

در برخی از بخش‌های استان‎های لرستان و هرمزگان بارندگی شدید و آب گرفتگی در خیابان‌ها رفت و آمد را مختل کرده است.

همچنین بارش برف سنگین در چند استان از جمله سمنان و اصفهان مشکلاتی را به وجود آورده است.

بارندگی در شرق ایران هم شدید بوده است. مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نیز با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در هشدار داد.

بارندگی شدید در شمال ایران که از هفته پیش آغاز شد، بخش‌های زیادی از استان‌های گلستان و شرق استان مازندران را زیر آب برد.

در روزهای پایانی سال ۹۷، بارش شدید باران به وقوع سیل در استان گلستان انجامید، اما چنانکه سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده، بارش شدید باران در مناطق دیگر کشور کماکان ادامه خواهد داشت.

 محمدرضا رحمان‌نیا، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان گفته است که میزان بارش در برخی از ایستگاه‌ها به ۳۱۵ میلیمتر هم رسید و به گفته او کل بارندگی متوسط استان در شرایط عادی ۴۵۰ میلیمتر است یعنی بالغ بر ۶۰ درصد بارندگی سالیانه در ۲۴ ساعت اتفاق افتاده است.

روز گذشته سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور نیز اعلام کرد که به دلیل “ورود سامانه بارشی قوی” در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، استانداران پنج استان کشور در وضعیت آماده‌باش هستند.

به گفته آقای سامانی، استان‌های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و ایلام، پنج استانی هستند که در وضعیت آماده‌باش هستند و در هر پنج استان، ستاد بحران تشکیل شده است.

او به طور مشخص به عشایر، ساکنان روستاها و همچنین مسافرانی که در مناطق جنگلی و در نزدیکی رودخانه‌ها اتراق کرده‌اند، هشدار داد که حتما خبرهای مربوط به احتمال وقوع سیل در مناطق مختلف را دنبال کنند.

منبع ایرنا

کدخبرنگاری۱۸۰۱

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها