اخبار کار | آتیه کار »  متقاضیان بیمه بیکاری ماهانه 350 میلیارد تومان دریافت می کنند

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

دریافت بیمه بیکاری توسط 250 هزار نفر

 متقاضیان بیمه بیکاری ماهانه ۳۵۰ میلیارد تومان دریافت می کنند

 متقاضیان بیمه بیکاری ماهانه ۳۵۰ میلیارد تومان دریافت می کنند

محمد حسن زدا سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی نیز ضمن تبریک انتصاب مصطفی سالاری به این سمت گفت: ۴٢ میلیون بیمه شده، امانت در دست شماست. تأمین اجتماعی مدال افتخار جمهوری اسلامی است، ١٢٠ هزار میلیارد تومان بودجه دارد و گردش مالی خوبی دارد.

وی تصریح کرد: درآمدهای این سازمان فقط مربوط به حق بیمه‌های دریافتی است. ٧٢ هزار پرسنل که ٢٢ هزار نفر در بخش بیمه‌ای و ۵٠ هزار نفر در بخش درمانی در یک هزار واحد بیمه‌ای، ۵۴٠ شعبه، ٣٠٠ کارگزاری و ٢٠٠ شعبه اقماری فعالیت می کنند.

زدا ادامه داد: ٨٠ بیمارستان و ٣۵٠ واحد درمانی وابسته به تأمین اجتماعی است که نشان می دهد ما در کشور اولین خریدار و دومین تولیدکننده درمان هستیم.
وی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی دارای پتانسیل بزرگی در بخش شرکت‌های زیرمجموعه و شستا است و پارسال چهار هزار میلیارد تومان سود از شستا دریافت کردیم.
وی با بیان اینکه ٣٩ هزار نفر از نیروهای سازمان تأمین اجتماعی بانوان هستند، اظهار داشت: بخش درمان تأمین اجتماعی از سیستم وزارت بهداشت کمبودی ندارد که در درمان وزارت بهداشت ١٠٠ هزار تخت و در تأمین اجتماعی ١٠ هزار تخت فعال وجود دارد.
زدا اضافه کرد: اکنون سه میلیون و ٢٠٠ هزار مستمری بگیر و بازنشسته از خدمات این سازمان بهره مند هستند که ماهانه ۶ هزار میلیارد تومان مستمری به آنها پرداخت می شود. ٢۵٠ هزار نفر مقرری بگیران بیمه بیکاری هستند که ماهانه ٣۵٠ میلیارد تومان دریافت می کنند.
وی به ١۴ میلیون بیمه شده هم اشاره کرد و گفت: حدود ٢ هزار میلیارد تومان هزینه درمانی و ۵٠٠ میلیارد تومان هزینه جاری سازمان است، البته این سازمان از نظر نقدینگی مشکل دارد اما از نظر مالی دچار مشکل نیستیم و اگر مطالبات از دولت وصول شود، می توان سازمان را از بحران نقدینگی نیز نجات داد.

خدمات به جامعه بیمه شده و کارگری
مصطفی سالاری مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: امیدواریم با کمک هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی و هیات امنای این سازمان و پشتیبانی دولت در خدمت جامعه بیمه شده و کارگری باشیم.
وی تاکید کرد: باید به صورت جمعی پیشنهاداتی داشته باشیم و با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هماهنگ باشیم، تا امکان انجام آن باشد.
وی با بیان اینکه از بدنه تخصصی و کارشناسی و مدیران سازمان و شرکای اجتماعی استفاده می کنم، اظهار داشت: بخش اصلاحات پارامتریک باید برنامه ریزی و تبیین شود که با تشریک مساعی شرکای اجتماعی سازمان این موضوع پیگیری می شود. همچنین در بحث اصول حسابرسی بیمه‌ای باید منسجم تر برنامه ریزی کرد. استقلال مالی و اداری سازمان برای شرکت و بدنه سازمان مهم است و باید قدرتمند تر آنها را دنبال کنیم. این سازمان حق الناس را در دست دارد.
سالاری ادامه داد: تقویت سه جانبه گرایی با خرد جمعی نیاز است و بنا دارم از همه مدیران و کارکنان با تجربه را برای پیشبرد اهداف سازمان استفاده می کنم.

مصطفی سالاری مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی امروز سه شنبه با حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با تأیید هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی به عنوان سی و پنجمین مدیرعامل این سازمان منصوب شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها