اخبار کار | آتیه کار » روش آسان افزایش برد و سرعت آنتن دهی مودم وایرلس

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

آنتن دهی مودم

روش آسان افزایش برد و سرعت آنتن دهی مودم وایرلس

روش آسان افزایش برد و سرعت آنتن دهی مودم وایرلس

با این روش آسان، پوشش و سرعت وایرلس در خانه و محل کار خود را افزایش دهید و دست هکرها را نیز از شبکه خود کوتاه کنید!

دانشمندان روش ارزان و آسانی برای افزایش پوشش و سرعت شبکه‌ی بیسیم (وایرلس) پیشنهاد داده‌اند. این روش با ابزار ساده‌ای که در بیشتر آشپزخانه‌ها یافت می‌شود قابل انجام است.

برای اینکار تنها باید با بهره‌گیری از فویل آلومینیوم، سپری برای گذاشتن در پشت مودم و یا روتر، درست کنید. این سپر با بازتاباندن سیگنالها، آنها را به سمتی هدایت می‌کند که بیشترین بازدهی را داشته باشند.

شاید شنیده باشید که برخی از مردم با گذاردن ورق قوطی آلومینیومی نوشابه در پشت آنتن مودم تلاش می‌کنند تا کیفیت آنتن دهی مودم خود را بهتر کنند.

اکنون پژهشگران این کار را بصورت علمی بررسی کرده‌اند تا راهی برای بهینه کردن سمت و سوی سیگنالهای وایرلس پیدا کنند.

طراحی خانه‌ها و جاهایی که می‌خواهیم در پوشش وایرلس قرار بگیرند یکسان نیست. و آزمایش‌ها نشان داد که برای بهینه کردن پوشش و سرعت وایرلس، باید شکل و انحنای سپر آلومینیومی با طراحی محیط همخوان باشد تا بهره‌وری آنها بهینه شود.

برای رسیدن به شکل مناسب، پژوهشگران سیستمی به نام WiPrint طراحی کرده‌اند که با گرفتن نقشه‌ی خانه و مشخص کردن جاهایی از خانه که نیاز به پوشش وایرلس دارد، شکل مناسب سپر آلومینیومی مورد نیاز را طراحی کرده و با چاپگر سه بعدی و پلیمر آن را می‌سازد.

اکنون کافیست که این قطعه پلاستیکی را با فویل آلومینیومی پوشاند و آن را در پشت مودم قرار دهیم.

اگر چاپگر سه بعدی در دسترس دارید، همه اینکار تنها ۲۳ دقیقه طول می‌کشد.

آزمایش‌ها نشان داده است که با این روش می‌توان پوشش و سرعت وایرلس را در جاهایی که میخواهیم تا ۵۵.۱ درصد بهبود دهیم و در جاهایی که نمی‌خواهیم پوشش داشته باشد نیز تا ۶۳.۳ درصد کاهش دهیم.

با کاهش پوشش وایرلس در جاهایی که نیاز نداریم، دست هکرها را از شبکه وایرلس کوتاه می‌کنیم.

اگر چه بسیاری از ما بابت پوشش مناسب و سرعت وایرلس، نگرانی نداریم ولی هکرها برای وایرلس‌های با برد و سرعت بالاتر، تهدیدهای جدی‌تری هستند!

اگر چه ما چیزی درباره الگوریتم پژهشگران برای رسیدن به شکل مناسب سپر آلومینیومی نمی‌دانیم ولی میتوانیم با برداشتن تکه‌ای فویل آلومینیومی از آشپزخانه، به روش آزمون و خطا برای بهبود پوشش وایرلس در خانه‌امان تلاش کنیم!

 

لینک منبع خبر:

This Simple Hack Using Aluminium Foil Could Improve Your Home Wi-Fi

ترجمه مقاله : سایت خوش خبریم

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها