اخبار کار | آتیه کار » برهان صلواتی: بکارگیری کودکان کمتر از ۱۵ سال سن در کارگاه ها ممنوع است

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

کودکان کار

برهان صلواتی: بکارگیری کودکان کمتر از ۱۵ سال سن در کارگاه ها ممنوع است

برهان صلواتی: بکارگیری کودکان کمتر از ۱۵ سال سن در کارگاه ها ممنوع است

یک مدیرکل وزارت کار اظهار کرد که بر اساس قانون کار، بکارگیری کودکان کمتر از ۱۵ سال سن در کارگاه ها ممنوع است

به گزارش آتیه کار ، برهان صلواتی امروز در دهمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک، با اشاره به اینکه قانون کار ایران بین کار کودک و کودکان کار تفاوت قائل شده است، اظهار کرد: کودکان کار در همه جوامع وجود دارند بایستی با تشکیل سمن ها و سازمان های مردم نهاد و کار فرهنگی و ترویجی، زیرساخت‌های لازم برای کاهش جمعیت کودکان کار و مصون نگاشتن آن ها از آسیب های اجتماعی فراهم شود.

وی به آمار بیش از ۴هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در ۶ ماهه اول امسال از کارگاه‌های استان خبر داد و گفت: اگرچه ارجاع کار به کودکان بیشتر در کارگاه‌های خانوادگی اتفاق می‌افتد اما در این بازرسی ها، حساسیت ویژه نسبت به کار کودکان داشته ایم.

مدیرکل کار کردستان، بیان کرد: تابستان امسال مجموعه ورزشی کارگران سنندج به صورت رایگان در اختیار کودکان گذاشته شده است.

صلواتی در ادامه عنوان کرد: در راستای ارائه خدمات رفاهی و حفظ سلامت کودکان و مهم تر از همه جلوگیری از آسیب های اجتماعی کودکان، سالن سرپوشیده مجموعه ورزشی کارگران سنندج در رشته‌های مختلف ورزشی به صورت رایگان در اختیار کودکان گذاشته شد.

وی خاطرنشان کرد: قانون کار جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای به کار کودکان دارد و بر اساس این قانون، بکارگیری کودکان کمتر از ۱۵ سال سن در کارگاه ها ممنوع است./ ایسنا

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها