اخبار کار | آتیه کار » همراهی ویژه رسانه ملی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای رونق تولید

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

با حضور تمام کارآفرینان نمونه کشور؛

همراهی ویژه رسانه ملی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای رونق تولید

همراهی ویژه رسانه ملی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای رونق تولید

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال شاهد برنامه های خلاقانه و مستمری در حوزه رونق تولید در رسانه ملی بودیم.

به گزارش آتیه کار به نقل از خبرگزاری برنا؛ منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان صدا و سیما گفت: امسال شاهد برنامه های خلاقانه و مستمری در حوزه رونق تولید در رسانه ملی بودیم و فرصتی فراهم شده تا دو طرف برای توسعه همکاری و فعالیت یک پارچه در سطح ملی به توافق برسند.

وی افزود: به دنبال توافقنامه ای که امضا شد امسال جشنواره کارآفرینان برتر را به صورت مشترک برگزار کنیم و در حوزه الگو سازی و تشویق کارآفرینان برتر قدم های خوبی برداریم.

منصوری ادامه داد: معرفی، حمایت و تشویق کارآفرینان پیشرو در سطح ملی از مهمترین اهداف ما است. کاهش هزینه اشتغال برای کارفرمایان هم در دستور کارمان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین در ۸ استان که نرخ بیکاری آن‌ها بیشتر است، یارانه دستمزد می‌دهیم و یک سوم دستمزد را به صورت مستقیم به کارفرما پرداخت می‌کنیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: با توجه به امضای این تفاهم نامه مشترک، معرفی افق هایی در حوزه توسعه کسب و کار و همچنین اتصال به بازارهای جهانی در رشته هایی که در دوره تحریم دارای ارزش افزوده است در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان خواستار تشکیل کمیته راهبری برای استمرار تعامل ها شد که مورد موافقت رییس ستاد رسانه ای رونق تولید سازمان صداوسیما قرار گرفت.

دکتر مرتضی میرباقری در نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره اقدامات ستاد رسانه ای رونق تولید رسانه ملی گفت: با تشکیل این ستاد با تدبیر ریاست محترم سازمان تمام شبکه های ملی رادیویی تلویزیونی و استانی رسانه ملی در ساختارهای مختلف برنامه های متنوعی با موضوع حمایت از تولید ملی تولید و پخش کرده است.

وی با اشاره به انعطاف ساختارهای مختلف برنامه سازی نظیر سرگرمی، مسابقه و ترکیبی به موضوع شعار سال افزود: برنامه «میدون» یک برنامه ترکیبی است که با هدف حمایت از تولید ملی از این هفته روی آنتن شبکه سه سیما می رود تا در کنار «پایش» به شکل ویژه به پیگیری موضوع شعار سال بپردازد.

معاون سیما ادامه داد: تاکنون تمام کارآفرینان نمونه کشور شامل چند صد نفر در رسانه ملی حاضر و مطرح شده اند و کشف چهره های جدید نیز ادامه دارد.

میرباقری با اشاره به اهمیت پرداختن به تولید ملی در رسانه ملی افزود: ما چند صد هزار بیکار در کشور داریم که بخش عمده ای از آنها جوانان دارای تحصیلات عالیه هستند که برای سامان پیدا کردن آن ها نمی توانیم فقط به نظام اداری و دولتی بسنده کنیم و باید ظرفیت ملی را بسیج کنیم تا با حمایت دولت بتوانیم این جمعیت را در مسیر رونق تولید و اقتصاد به کار بگیریم.

معاون سیمای رسانه ملی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به ویژه معاونت شما مسئولیت ویژه ای در بحث کار آفرینی و اشتغال دارد و ما می توانیم با ظرفیت هنگفت رسانه ملی در کنار شما موجب هم افزایی شویم.

وی ابراز امیدواری کرد این تقاهم نامه پیشران جشنواره کارآفرینی تلویزیون باشد و با هدایت دقیق منابع در شش ماهه دوم سال بتوانیم گام موثری در جهت حمایت از تولید ملی برداریم.

رییس ستاد رسانه ای رونق تولید در پایان خاطرنشان کرد: در دوره تحریم باید تدابیر ویژه ای اتخاذ و مردم را با اطلاع از اقدامات انجام شده امیدوار کنیم. وقتی مردم تلاش مسئولان را ببینند نشاط پیدا می کنند و دشمن ناامید می شود چرا که دشمن می خواهد ما را بر زمین بزند در حالی که با وجود تحریم های ظالمانه نظام جلو می رود.

در این مراسم مجید زین العابدین قائم مقام ستاد رونق تولید ملی، سیاح دبیر رسانه ای ستاد، دکتر سرهنگی دبیرکل دفتر توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون، رفاه و اجتماعی، دکتر محمودی مشاور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر اسکندری رییس دبیرخانه شورای عالی اشتغال حضور داشتند.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها