اخبار کار | آتیه کار » تجاری‌سازی صنایع دستی در اولویت وزارت میراث فرهنگی

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

صنایع دستی

تجاری‌سازی صنایع دستی در اولویت وزارت میراث فرهنگی

تجاری‌سازی صنایع دستی در اولویت وزارت میراث فرهنگی

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج صنایع دستی از آن دست ظرفیت‌هایی است که هم می‌تواند اشتغال ایجاد کند و هم به رونق تولید در استان کهگیلویه و بویراحمد کمک کند.

در همین راستا زنان نقش مهمی در تولیدات صنایع دستی ایفا می‌کنند، در این استان زنان کاربلد در حوزه صنایع دستی، محصولات درجه یک تولید می‌کنند و کافی است مسوولان برای بازار هدف این محصولات چاره‌ای بیاندیشند.

در همین خصوص نمایشگاهی از توانمندی صنایع دستی استان در هتل آزادی یاسوج برپا شده و امور بانوان استانداری با دعوت از مشاور وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در تلاش برای توجه بیشتر به صنایع دستی استان است.

نادیا صداقت در بازدیدی که به همراه فریبا رحمان‌پور از نمایشگاه صنایع دستی داشت پیشنهاد ارائه صنایع دستی بانوان این استان در نمایشگاه‌های مرکز کشور را داد و گفت: محصولات بانوان در حوزه صنایع دستی در همه بازار ایران شناخته شده و تولید کنندگان و بافنده‌های این حوزه باید از محصولات کهگیلویه و بویراحمد برند سازی کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با رایزنی‌های انجام شده با مشاور وزیر به زودی بانوان فعال و صاحب سبک حوزه صنایع دستی برای ارائه محصولات استان در نمایشگاه‌های کشوری حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: از آنجا که اشتغال زنان یکی از عوامل توسعه یافتگی جوامع و موجب رشد و توسعه اقتصادی می‌شود باید در جهت ارتقای مهارت‌های شغلی زنان به خصوص صنایع دستی تلاش شود لذا در سال رونق تولید حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاری صنایع دستی در حوزه گلیم و جاجیم در اولویت کاری است.

در ادامه فریبا رحمان‌پور با اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری بر حمایت از رونق تولید اشتغال و کارآفرینی در استان و کشور تاکید کرد و گفت: باید با کارآفرینان همکاری ویژه داشته باشیم.

مشاور وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در ادامه قول همکاری ویژه با مسوولان کهگیلویه و بویراحمدی را داد که در صورت استقبال کارآفرینان، نمایشگاهی از صنایع دستی استان در تهران برپا شود.

‌وی ضمن تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت زنان گفت: افزایش نقش کارآفرینی بانوان در توسعه اقتصادی کشور در دستور کار وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی قرار دارد.

مشاور وزیر ادامه داد: با در نظر گرفتن نقش مهم زنان در ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی و تولیدات بومی و محلی هر استان با ارائه تسهیلات ویژه و برگزاری نمایشگاه‌ها می‌توان از ظرفیت بسیار خوب زنان در ایجاد اشتغال و رونق تولید بهره گرفت.

این مسوول عنوان کرد: طرح تجاری تولیدات صنایع دستی از طرح‌های مهم در اولویت وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

مشاور وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ۷۵ درصد فعالان حوزه صنایع دستی را زنان تشکیل می‌دهند، بیان کرد: اخیرا ۴ اثر صنایع دستی از این استان نشان ملی مرغوبیت دریافت کردند، ضمن اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه بوم‌گردی در استان وجود دارد که بانوان می‌توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها