اخبار کار | آتیه کار » چهارمیلیون و هفتصد هزار کارگر ایرانی هیچ‌گونه قراردادی ندارند

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

قرارداد موقت کار

چهارمیلیون و هفتصد هزار کارگر ایرانی هیچ‌گونه قراردادی ندارند

چهارمیلیون و هفتصد هزار کارگر ایرانی هیچ‌گونه قراردادی ندارند

ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی : کارفرمایان برای فشار به کارگر، قرارداد سفید امضا می‌گیرند
به گزارش آتیه کار و به نقل از رکنا ، ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، درباره بحران‌های اجتماعی پساکرونا در ایران اظهار داشت: یکی از اولویت‌هایی که توسط کمیسیون اجتماعی مجلس مشخص شده مربوط به وضعیت کارگران و معیشت آنان است، این در حالی است که در دوران پساکرونا شاهد معیشت ضعیف کارگران بودیم.

وی افزود: متأسفانه در دوران کرونا کارگران کشورمان آسیب‌های زیادی دیده‌اند، ضمن اینکه بیمه بیکاری هم به برخی از کارگران تعلق نگرفت.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: یکی از اولویت‌ها اساسی من در کمیسیون‌ اجتماعی آن است که قبل از آنکه وضعیت معیشت کارگران و دغدغه آنها تبدیل به معضل جدی شوند بایدورود کرده و به وضعیت کارگران فصلی هم رسیدگی کنیم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر کارگر داریم اما هیچ گونه قراردادی ندارند و به همین جهت کمیسیون وظیفه خود می‌داند در مورد رسیدگی به حق و حقوق آنها ورود کند.

وی در رابطه با کارگر و کارفرما و قراردادهای سفید امضا افزود: متأسفانه برخی از کارفرمایان برای فشار به کارگر قرارداد سفیدامضا از او می‌گیرند این در حالی است که کارفرما هیچ تعهدی هم در قبال او امضا نمی‌کند که دلیل این کار شانه خالی کردن کارفرما از زیربار مسئولیت‌هایش است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس می‌کوشد با سازمان بازنشستگی کل کشور و وزارت کار این اولویت‌ها و مباحث را بررسی کرده و مشکلات را رفع کند.

وی خاطرنشان کرد: بحث حق و حقوق کارگر و کارفرما در پیمانکاری‌ها هم از مباحثی است که کمیسیون اجتماعی به آن ورود خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها