اخبار کار | آتیه کار » بازارهای مالی، محل تبدیل سرمایه راکد به مولد است

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان

بازارهای مالی، محل تبدیل سرمایه راکد به مولد است

بازارهای مالی، محل تبدیل سرمایه راکد به مولد است

بازارهای مالی به عنوان جریان‌های هدایت منابع و سرمایه‌های مالی از راکد و غیرمولد به مولد در بخش تولید، اشتغال و رفاه نسبی هستند.

به گزارش آتیه کار به نقل از ایرنا ، ابوالفضل عباسچیان روز سه‌شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان اظهار داشت: فعالیت‌های مالی و اقتصادی که در مسیر رشد و توسعه قرار می‌گیرند، فرآیند ۲ سویه دارند.
وی خاطرنشان کرد: تقدم بر فعالیت‌های مالی است چرا که بازارهای مالی مثل بازار پول و سرمایه دارای ابزارهای قدرتمندی مانند پول، اوراق سهام، اوراق قرضه و نهادهای مالی قوی شامل بانک‌ها، بیمه‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های بازنشستگی و بورس هستند.
عباسچیان افرود: با ساماندهی و هدایت دریافت و پرداخت‌ها از طریق بازار سرمایه در سایه تامین منابع مالی، تمام زیربخش‌های اقتصادی تسهیل خواهد شد.
این مسؤول با بیان اینکه بازار سرمایه، نقش اساسی در رشد و توسعه اقتصادی دارد، ادامه داد: نقش بازارهای سرمایه این است که سرمایه‌های راکد را جمع‌آوری و تجهیز کرده و در بخش مولد به‌کارگیری می‌کند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: افزایش شفافیت، تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی، جمع‌آوری منابع راکد، نقدشوندگی دارایی‌ها و بهبود وضعیت مالی شرکت‌ها شاخصه‌های اصلی بورس هستند.
وی اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های انجام شده طی ۲ سال اخیر در سال ۹۷ تسهیلات پرداختی بانک‌ها ۹۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال بوده که این میزان در بازار بورس ۲۵ هزار میلیارد ریال بوده است.
عباسچیان خاطرنشان کرد: همچنین این میزان در سال گذشته در بانک‌ها ۹۶ هزار و ۷۳۶ میلیارد ریال و در بورس ۶۴ هزار میلیارد ریال بوده که در واقع، تسهیلات سیستم بانکی چند برابر بازار بورس بوده و سیستم بانکی، تزریق بیشتری به اقتصاد کشور داشته است.
وی گفت: در سه ماهه سال جاری، سهم تسهیلات شبکه بانکی ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اما سهم بورس ۴۲ هزار میلیارد ریال بوده که عملکرد بورس ۲ برابر بانک‌ها شده است.
عباسچیان افزود: این امر نشان می‌دهد که تامین منابع مالی در کشور به سمت بازار سرمایه و بورس حرکت می‌کند که ساختار اقتصادی هم بر این اساس باید تجدید نظر شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز گفت: بر اساس قوانین، خرید و فروش هرگونه سهام و فیش مراکز تجاری و مسکونی در بنگاه‌های املاک، ممنوع و غیرقانونی است.
ناصر فغفوری افزود: مجدد به بنگاه‌ها ابلاغ می‌کنیم که در صورت بروز مشکل در اینگونه معاملات، هیچ مرجع قانونی نمی‌تواند به آن رسیدگی کند.
وی اظهار داشت: بازار فرابورس از ابتدای سال جاری در اولویت برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته و ۱۲ واحد تولیدی که درخواست پذیرش در بورس و عرضه اولیه را داشتند را به مرکز معرفی کرده‌ایم.
فغفوری با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، تامین منابع مالی را از محل عرضه اولیه قرار داده است، خاطرنشان کرد: در صورتی که اتاق بازرگانی زنجان، واحدهایی را برای عرضه سهام معرفی کند می‌توانیم به تهران اعلام کنیم.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها