اخبار کار | آتیه کار » سطح بخش روستایی در اشتغال سالانه کشور به 29 درصد افزایش یافت

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

معاون وزیر تعاون

سطح بخش روستایی در اشتغال سالانه کشور به ۲۹ درصد افزایش یافت

سطح بخش روستایی در اشتغال سالانه کشور به ۲۹ درصد افزایش یافت

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سطح بخش روستایی از حدود سه درصد در اشتغال سالانه کشور به ۲۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای عیسی منصوری در گفتگو با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: البته با شیوع بیماری کرونا این آمار کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه می پذیریم تسهیلات، اشتغال ایجاد نمی کند و کاری که با تسهیلات آغاز شود تداوم ندارد اضافه کرد: در طرح اشتغال روستایی به حدود ۱۳۵ هزار طرح، تسهیلات پرداخت شد و نخستین بار نظارت چند لایه بر این تسهیلات وجود دارد.
آقای منصوری گفت: تاکنون ۴۸۰۰ طرح دارای انحراف شناخته شده اند که برخی از آنها اصلاح و ۶۰۴ میلیارد تومان پول برگردانده شد.
وی افزود: عده ای نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به گزارشی که از بخش خبری مبنی بر انحراف تسهیلات طرح اشتغال روستایی پخش شد گفت: ما در این طرح تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی نداریم و سقف این تسهیلات ۱۵ میلیارد تومان است.
آقای منصوری درباره مطرح شدن خرید و فروش تسهیلات طرح اشتغال روستایی در گزارش خبری صدا و سیما گفت: در یک سال و پنج ماه گذشته، بانک ها منابع جدیدی نداشته اند که بخواهند وام جدیدی بدهند تا بر اساس آن خرید و فروش تسهیلات اتفاق بیفتد.
وی افزود: البته انحراف در این طرح، بدیهی است اما گزارش صدا و سیما طرح اشتغال روستایی را زیر سؤال برد و رسانه باید اخلاق حرفه ای را رعایت کند.
آقای منصوری گفت: بخش کشاورزی ۶۷ درصد تسهیلات طرح اشتغال روستایی را به مبلغ یازده و نیم هزار میلیارد تومان تا مرحله چهارم به خود اختصاص داده ، البته بخش عمده ای از این ۶۷ درصد، صنایع تبدیلی است.
وی افزود: بخش زراعت و باغداری ۱۵ درصد تسهیلات پرداختی در بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با منابعی که اکنون به طرح اشتغال روستایی افزوده شده و به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده، میزان هزینه شده در بخش کشاورزی زیر ۴۵ درصد است.
آقای منصوری افزود: از اواخر سال ۹۷ همه اطلاعات افرادی که تسهیلات این طرح را دریافت کرده اند به طور کامل روی سامانه وزارت کار ثبت شده است و امکان راستی آزمایی آن وجود دارد.
وی با بیان اینکه آمار اشتغال زایی را از مرکز آمار تحصیل نکرده ایم گفت: داده هایی که به آن استناد می کنیم داده های ثبتی است و بر اساس تمام شماری و کنترل چند لایه اعلام می کنیم چه مقدار اشتغال ایجاد شده است.
آقای منصوری افزود: نظارت بر گیرندگان تسهیلات، نظارت بر پرداخت شدن به موقع و درست تسهیلات از طرف بانک ها، وجود کمیته نظارت استانی با مسئولیت معاون استاندار و سامانه ناظر و سامانه شفافیت؛ مراحل نظارت بر اجرای طرح تسهیلات روستایی است.
وی گفت: با دو نفر از کسانی که در گزارش خبری صدا و سیما با آنها مصاحبه شده بود گفتگو کردیم و هر دو نفر اعلام کردند که تسهیلات را دریافت کرده و فعال هستند.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها