اخبار کار | آتیه کار » حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق ‌بیمه در سال ۱۴۰۰

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، کارآفرینی و فرهنگ کار

حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق ‌بیمه در سال ۱۴۰۰

حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق ‌بیمه در سال ۱۴۰۰

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق‌بیمه در سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

به گزارش آتیه کار به نقل از تسنیم ، علیرضا محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با عنایت به تصویب‌نامه شورای عالی کار درخصوص تعیین حداقل دستمزد روزانه سال ۱۴۰۰  و  براساس این تصویب‌نامه و همچنین سایر سطوح دستمزدی، واحدهای اجرایی سازمان تأمین‌اجتماعی در استان دستمزد مقطوع سال ۱۴۰۰ را به هنگام دریافت لیست و حق‌بیمه اعمال می‌کنند.

وی با بیان اینکه حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق‌بیمه در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۸۸۵  هزار و ۱۶۵ ریال است، بیان کرد: سایر سطوح دستمزدی نیز براساس آخرین دستمزد روزانه سال ۹۹ معادل ۲۶ درصد مزد ثابت یا مزد مبنا به اضافه مبلغ ۸۲۷۸۵ ریال به نسبت آخرین مزد درسال ۱۳۹۹ افزایش می‌یابد.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: همچنین پرداخت حق‌بیمه آن گروه از بیمه‌شدگان اختیاری که مبنای پرداخت حق‌بیمه آنان در سال ۹۹ از رقم روزانه  ۶۳۶ هزار و ۸۰۹ ریال بیشتر است و همانند سایر سطوح دستمزدی ۲۶ درصد به علاوه رقم ثابت ۸۲۷۸۵ ریال افزایش یافته، مشروط بر اینکه از ۲/۱ حداقل دستمزد روزانه کمتر نباشد.

محمدی ادامه داد: با توجه به اینکه طبق تصویب نامه شورای عالی کار مقرر شده ماهانه ،کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزشی از سوی کارفرمایان به تمام کارگران اعم از دائم و موقت پرداخت شود که کارفرمایان باید به هنگام تنظیم صورت مزد ومزایا نسبت به درج مبلغ مزبور در ستون مزایای مشمول به همراه سایر اقلام و همچنین کسر حق بیمه متعلقه وپرداخت آن اقدام کنند.

وی افزود: تمام پرداختی‌های آن دسته از بیکاران که تاریخ وقوع بیکاری آنان از تاریخ یک فروردین ۱۴۰۰ به بعد است با رعایت حداقل دستمزد سال‌جاری خواهد بود، همچنین پرداختی‌های آن دسته از مقرری‌بگیران سنوات قبل که در سال‌جاری ادامه می‌یابد و مبلغ آن کمتر از حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ باشد تا مبلغ حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ ترمیم می‌شود.

محمدی در پایان  حداکثر دستمزد مبنای کسر حق‌ بیمه را نیز در سال ۱۴۰۰ بر اساس مصوبات شورای عالی تأمین‌ اجتماعی و هیأت امنای سازمان تأمین ‌اجتماعی ۷ برابر حداقل دستمزد روزانه اعلام کرد.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها