اولین مرکز کاریابی بین المللی در ابهر راه اندازی می شود | پایگاه خبری آتیه کار

اولین مرکز کاریابی بین المللی در ابهر راه اندازی می شود

اولین مرکز کاریابی بین المللی در ابهر راه اندازی می شود

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و طی فرایندی قانونی، تا سه ماه آینده نخستین مرکز کاریابی بین المللی در شهرستان ابهر راه اندازی می شود.به گزارش آتيه كار به نقل از ايرنا ، محمد رضا یوسفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش کلیدی مراکز کاریابی در بازار کار افزود: متقاضیان کار با توجه به اطلاعات موجود در مراکز کاریابی آسانتر می توانند به بازار کار دسترسی پیدا کنند
وی اظهار کرد: قانونگذار تسهیلاتی را برای کسانی که نیروی خود را از محل کاریابی ها رسمی و غیر دولتی تامین می کنند، در نظر گرفته که تخفیفات حق بیمه سهم کارفرما از جمله آنها محسوب می شود.
ماده ۱۴۸ قانون سوم توسعه، ۱۰۳ قانون چهارم توسعه و ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه به تخفیفات حق بیمه سهم کارفرما در صورت تامین نیروهای حود از محل کاریابی های رسمی غیر دولتی پرداخته است.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تا سال گذشته ۱۲ کاریابی داخلی در این استان فعالیت می کردند که با افتتاح مرکز کاریابی بین المللی در زنجان و مرکز کاریابی داخلی در خدابنده این تعداد به ۱۴ مرکز افزایش یافته است.
یوسفی ادامه داد: در راستای سیاست های وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی، راه اندازی هفت مرکز کاریابی جدید در دستور کار قرار دارد که از این تعداد شش مرکز به صورت داخلی و یک مرکز به صورت مجازی دایر می شود.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ایجاد چهار مرکز کاریابی بین المللی در دست بررسی است و چنانچه برنامه ریزی های پیش بینی شده محقق شود، تا سه ماه آینده نخستین مرکز کاریابی بین المللی در شهرستان ابهر راه اندازی خواهد شد.
مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی حمایت و همکاری تمامی نهادها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی لازم و ضروری است.
یوسفی کارآفرینی را کلید اشتغال پایدار خواند و یادآورشد: در شهرستان خدابنده سرمایه های حاصل از کسب و کار و فعالیت های کشاورزی وجود دارد ولی متاسفانه این سرمایه ها در مسیرهای غیر از ایجاد اشتغال و کارآفرینی در خارج از شهرستان و حتی استان هزینه می شوند.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup