عمده‌ترین مشکلات زنان شاغل | پایگاه خبری آتیه کار

عمده‌ترین مشکلات زنان شاغل

عمده‌ترین مشکلات زنان شاغل

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زنان و خانواده:در این حوزه نیاز به مطالعه بیشتری وجود دارد، اما چیزی که مشخص است این است که باید شرایط قانونی را به‌گونه‌ای فراهم کنیم تا کارفرمایان اگر محدودیتی برای زنان کارمندشان ایجاد می‌کنند، خود محدود شوند.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زنان و خانواده و رییس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی در خصوص عمده‌ترین مشکلات زنان شاغل گفت: مطالعاتی در این رابطه انجام شده است که به دنبال جمع‌بندی نتایج آنها هستیم، اما بزرگ‌ترین مشکلی که وجود دارد بحث مرخصی زایمان و نگرانی و دغدغه مادران شاغل برای نگهداری از کودکانشان حتی پس از اتمام مرخصی زایمان است که باید در خصوص آن تمهیداتی اندیشیده شود.
وحیده نگین در گفتگو با خبرنگار مهرخانه، در رابطه با فعالیت‌هایی که می‌توان در حوزه کارآفرینی زنان و به‌خصوص ایجاد مشاغل خانگی انجام داد، بیان داشت: وزارت کار و دستگاه‌های زیرمجموعه آن از پتانسیل بسیار بالایی برخوردارند و ایجاد تعامل و هماهنگی بین بخش‌های مختلف این وزارت‌خانه و سازمان‌های زیرمجموعه آن، قطعاً می‌تواند دستاورد بزرگی در حوزه حمایت از زنان باشد.
تسهیل ایجاد مشاغل خانگی با همکاری همه دستگاه‌های مرتبط
وی افزود: به عنوان مثال بحث ایجاد تعاونی‌های زنان، ایجاد شبکه تعاونی‌های زنان، آموزش این تعاونی‌ها و آموزش مهارتی توسط مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی در حوزه‌های فنی، آموزش‌های مؤسسه آموزش عالی بهزیستی در حوزه خدمات اجتماعی، بحث صندوق مهر امام رضا (ع)، بانک توسعه تعاون و حمایت‌های مالی و تسهیلاتی که این مؤسسات می‌توانند ارائه دهند و همچنین بحث معاونت اشتغال و توسعه کارآفرینی، در این زمینه اهمیت دارد و معتقدم با ارتباط بین این اجزا و همچنین سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بیمه زنان، می‌توانیم اقداماتی در حوزه کارآفرینی زنان انجام دهیم و ایجاد مشاغل خانگی را تسهیل کتیم.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زنان و خانواده در رابطه با تأمین امنیت شغلی زنان در محیط کار و وادار ساختن کارفرمایان برای عمل به وظایف قانونی خود گفت: در این حوزه نیاز به مطالعه بیشتری وجود دارد، اما چیزی که مشخص است این است که باید شرایط قانونی را به‌گونه‌ای فراهم کنیم تا کارفرمایان اگر محدودیتی برای زنان کارمندشان ایجاد می‌کنند، خود محدود شوند.
زنان بیشتر در مشاغلی که تحت پوشش بیمه‌های اجباری نیست کار می‌کنند/ مرخصی زایمان و صندوق‌هایی برای بیمه زنان
نگین در رابطه با مسئله بیمه زنان در بازار کار بیان داشت: طی سال‌های اخیر ورود زنان به بخش رسمی بازار کار افزایش پیدا کرده است، اما همچنان زنان بیشتر در مشاغل غیررسمی که تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی اجباری قرار نمی‌گیرند، فعال هستند. ما اگر بتوانیم صندوق بیمه‌ای ایجاد کنیم که کلیه مشاغلی که تحت قانون بیمه‌های اجباری قرار نمی‌گیرند را پوشش دهد، مشکل بیمه‌ای زنان حل خواهد شد. همچنین در بحث مرخصی‌های زایمان در راستای افزایش جمعیت و سیاست‌هایی که مدنظر مقام معظم رهبری است، باید تمهیداتی از جمله صندوق‌هایی برای بیمه زنان در نظر بگیریم که این موارد در دست بررسی است و به موقع، پیشنهاداتی خواهیم داشت.
دغدغه مادران شاغل برای نگهداری از کودکانشان؛ عمده‌ترین مشکل زنان شاغل
رییس مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی زنان و خانواده در خصوص عمده‌ترین مشکلات زنان شاغل گفت: مطالعاتی در این رابطه انجام شده است که به دنبال جمع‌بندی نتایج آنها هستیم، اما بزرگ‌ترین مشکلی که وجود دارد بحث مرخصی زایمان و نگرانی و دغدغه مادران شاغل برای نگهداری از کودکانشان حتی پس از اتمام مرخصی زایمان است که باید در خصوص آن تمهیداتی اندیشیده شود. مورد بعد به بیمه زنانی برمی‌گردد که در مشاغل پاره‌وقت و غیررسمی کار می‌کنند. این دو موضوع برای زنان شاغل مهم‌ترین دغدغه است.
قوانین نباید به‌گونه‌ای باشند که کارفرما به دنبال استخدام نیروی زن نرود
نگین در ارتباط با تسهیلاتی که لازم است برای زنان شاغل لحاظ شود تا امنیت شغلی آنها فراهم شود، خاطرنشان کرد: ما باید به دنبال قوانینی باشیم که امنیت زنان را در محیط کار تأمین کند، نه قوانینی که منجر به این شود که کارفرما به دنبال استخدام نیروی کار زن نرود. بین این دو ظرافت‌هایی وجود دارد که باید به آنها دقت کنیم. گاهی قوانین برای حمایت از زنان نوشته می‌شوند، اما چون اثراتی که این سیاست‌ها می‌تواند بر اشتغال زنان داشته باشد لحاظ نمی‌شود، این سیاست‌ها و این قوانین حضور زنان در بازار کار را تضعیف می‌کنند. معتقدم با بررسی‌های کارشناسی در حوزه روابط کار و حوزه‌های بیمه‌ای و حمایتی، می‌توانیم به راهکارهایی برسیم که ضمن این که زمینه را برای مشارکت و حضور فعال زنان فراهم کنیم، از حق و حقوق آنها نیز دفاع شود.
همایش «زنان در مسیر توسعه اجتماعی با تأکید بر برنامه ششم توسعه» برگزار می‌شود
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص پیشنهاداتی که قرار است این وزارت‌خانه برای تدوین برنامه ششم در حوزه زنان و خانواده ارائه کند، اظهار داشت: زنان همواره در مسیر توسعه و کل برنامه‌های توسعه مورد توجه بوده‌اند، اما اجرایی‌کردن برنامه‌ها و احکامی که تدوین شده است، اهمیت دارد. ما به طور مشخص تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا زنان در حوزه اجتماعی برنامه ششم توسعه مدنظر قرار بگیرند. به همین منظور قرار است در بهمن ماه همایشی با عنوان «زنان در مسیر توسعه اجتماعی با تأکید بر برنامه ششم توسعه» با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی در کشور برگزار شود. ما قصد داریم با فراخوان مقاله، احکامی که در حوزه اجتماعی به آنها نیاز داریم و باید در برنامه ششم توسعه لحاظ شود را استخراج و پیشنهادات خود را براساس آن مطرح کنیم. البته به صورت عمومی در حوزه‌هایی مانند حوزه بیمه‌ای، حمایتی و تعاونی‌ها قطعاً زنان نیز بخشی از جامعه هدف هستند، اما به‌طور مشخص در حوزه زنان به دنبال این هستیم که حتماً پیشنهادات خود را به برنامه ششم برسانیم.

منبع: مهرخانه

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup