رونمایی از خودرو لامبورگینی اونتادور با نام Persian Gulf | پایگاه خبری آتیه کار

رونمایی از خودرو لامبورگینی اونتادور با نام Persian Gulf

رونمایی از خودرو لامبورگینی اونتادور با نام Persian Gulf

افراد کمی هستند تا اهداف خویش را بنویسند و با برنامه ریزی و تعهد به خلق ایده های خویش برآید . یکی از این افراد را می توان خالق لامبورگینی ایرانی دانست که رویای کودکانه فرزندش او را به خلق اثری وادار کرد که رویای کودکانه خودش نیز بود .

به گزارش خبرنگار آتیه کار در مشهد ، در گفت و گویی کوتاه با محمدرضا ریحانی ، خالق خودرو لامبورگینی اونتادور در نمایشگاه خودرو مشهد ، با ایشان در مورد  پروژه ای شخصی که رویای بسیاری از کودکان و جوانان است یعنی ساخت رپلیکایی از خودرو لامبوگینی اونتادور با نام خلیج پارس Persian Gulf پرس وجوکردیم.

ریحانی مهندس برق ۴۴ ساله ساکن مشهد است که در زندگی پرفراز و نشیب خود فرصت‌های مختلف شغلی بسیاری را تجربه کرده است از میان آن‌ها می‌توان به فعالیت در کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان دوچرخ اشاره کرد که در پس ترک این کارخانه شخصا اقدام به ساخت دوچرخه‌های دست‌‌ساز با ویژگی‌‌ها و طراحی منحصر به فرد کرد.

چگونه ایده خلق لامبورگینی اونتادور شکل گرفت

در پس انشای کوتاه و پراحساسی که فرزند او در مدرسه و در وصف علاقه بسیار خود به خودرو لامبورگینی ، ریحانی در ابتدا تصمیم گرفت که برای محقق کردن آرزوی فرزند خود و ارضای علاقه شخصی به برند لامبورگینی در طی یک پروژه اقدام به ساخت یک ماکت بزرگ‌ سایز مدل اونتادور کند اما این تصمیم بعدا به ساخت خودرویی با ابعاد واقعی اونتادور و توان واقعی یک خودرو حقیقی بدل گشت .

خودرو مورد بحث یا صرف حدود ۱٫۵ سال وقت و صرف هزینه‌ای در حدود۱۵۰ میلیون تومان ساخته شد .

خصوصیات خودرو لامبورگینی ایرانی

شاسی این خودرو کاملا دست‌ساز و طراحی شخص ریحانی است که دو محور جلو و عقب نیسان پاترول را در خود جای داده است . اتاق آن با کمک داده‌های موجود در اینترنت و دقیقا بر اساس ابعاد حقیقی مدل اونتادور و با کمک الیاف شیشه (فایبر گلس) ساخته شده است. سیستم انتقال نیرو به کار رفته در این خودرو از نوع  V8 به حجم ۳۵۰ اینچ مکعب (۵٫۷لیتر) به قدرت ۲۰۰ اسب بخار متصل به جعبه دنده سه سرعته اتوماتیک، همگی متعلق به بیوک اسکایلارک (بیوک ایران) است که دقیقا همانند سیستم انتقال نیروی اونتادور در قالب پیشرانه وسط قرار گرفته است که به لطف استفاده از محور‌های پاترول قابلیت انتقال نیرو به هر چهار چرخ را دارد.

نام گذاری خودرو به نام خلیج پارس

این خودرو به مناسبت گرامی داشت نام خلیج فارس ” خلیج پارس “نامگذاری شده است . طبق گفته‌های ریحانی این خود رو پس از نمایشگاه خودرو تهران در قالب یک مزایده به فروش خواهد رسید که ۳۰% درآمد حاصل از آن صرف حمایت از کودکان سرطانی خواهد شد.

فعالیت های دیگر محمدرضا ریحانی عبارتند از 

۱- ساخت لامبورگینی ایرانی : فعالیت‌های محمدرضا ریحانی در این نمونه رپلیکا خلاصه نمی‌شود چراکه وی از تولید مدل وننو لامبورگینی در تعداد بیشتر از ۱ دستگاه (یرخلاف مدل خلیج پارس) در آینده نزدیک خبر داد. ساخت این خودرو درحال حاضر در دست بررسی است .با پیشرفت کار مشخص خواهد شد که از کدامیک از پیشرانه‌های مشهور خودروهایی چون شورولت کوروت وی ۸داج وایپر وی ۱۰ویا نمونه وی ۱۲استفاده خواهد شد.طبق برآورد‌های به عمل آمده ساخت رپلیکا وننو در حدود ۳۵۰ میلیون تومان هزینه درپی خواهد داشت که تولید آن در گرو میزان استقبال خریداران خواهد بود.

۲- ساخت قایق های تفریحی : ناگفته نماند که گوشه دیگری از فعالیت وی صرف بررسی زمینه‌‌ها و چگونگی ساخت قایق‌های تفریحی می‌شود که هم اکنون در دست اجراست

گردآوری و تنظیم : اعظم شرفی – عکاس : محمدرضا محمدزاده

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup